ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Witaj Szkoło!

02.09.2019

Wszystkie placówki oświatowe w Gminie Ząbkowice Śląskie rozpoczęły dziś nowy rok szkolny. Pierwszy dzień przywitało 651 przedszkolaków oraz 1513 uczniów szkół podstawowych w tym dla 1237 dzieci w samych Ząbkowicach Śląskich i dla 276 w szkołach wiejskich. Dodatkowo w Gminie Ząbkowice Śląskie funkcjonuje Żłobek Publicznych w którym znajdują się 4 grupy żłobkowe liczące 56 dzieci.

W roku szkolnym 2019/2020 będzie funkcjonować 11 placówek oświatowych, w tym:

6 szkół podstawowych, w tym:

3 szkoły podstawowe miejskie, tj:

Szkoła Podstawowa Nr 1 ( 1 oddział przedszkolny)

Szkoła Podstawowa Nr 2 (2 oddziały przedszkolne)

Szkoła Podstawowa Nr 3 zlokalizowana w dwóch budynkach: ul. Orkana będą znajdować się klasy od I do IV (gdzie uczęszczać będzie 324 uczniów w 16 oddziałach) oraz na ul. Powstańców Warszawy będą znajdować się klasy od V do VIII (gdzie uczęszczać będzie 414 uczniów w 20 oddziałach)

3 szkoły podstawowe wiejskie (gdzie występują oddziały przedszkolne) tj:

Szkoła Podstawowa w Braszowicach (1 oddział)

Zespół Przedszkolno Szkolny w Stolcu (2 oddziały)

Szkoła Podstawowa w Zwróconej (1 oddział)

5 publicznych przedszkoli, w tym: Przedszkole Publiczne Nr 1, Przedszkole Publiczne Nr 2, Przedszkole Publiczne Nr 4, Przedszkole Publiczne Nr 5, Przedszkole Publiczne Szklary-Huta

 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.