ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Szansa na kolejny, duży krok w rozwoju gminy

20.12.2019
Ząbkowice Śląskie zakwalifikowały się do II etapu naboru Programu Rozwój Lokalny finansowanego ze środków Funduszy norweskich i EOG 2014-2021. Z 213 miast, które zgłosiły się do programu, Komitet ds. Wyboru Projektów wybrał 54 projekty. Warto dodać, że z Dolnego Śląska wybranych zostało tylko 5 miast – Wałbrzych, Jelenia Góra, Legnica, Głogów i Ząbkowice Śląskie.

W drugim etapie naboru wniosków Gmina będzie musiała przygotować kompletną propozycję projektu. Oznacza to okres intensywnej pracy przygotowania wniosku, który zawierać musi Plan Rozwoju Lokalnego i Plan Rozwoju Instytucjonalnego, przy kompleksowym wsparciu ze strony ekspertów Związku Miast Polskich oraz Instytutu Rozwoju Miast i Regionów. Z 54 projektów do dofinansowania wybranych zostanie 15.

Głównym celem naszego projektu będzie poprawa jakości życia mieszkańców Ząbkowic Śląskich, ich poczucia bezpieczeństwa, szans na znalezienie pracy, zniwelowanie wykluczenia społecznego oraz poprawa jakości powietrza.

Ważnym elementem przygotowania projektu będzie współudział mieszkańców w określeniu celów i potrzeb mieszkańców poprzez konsultacje społeczne.

Maksymalna kwota o jaką starać się będzie mogła Gmina Ząbkowice Śląskie to 10 mln euro, przy 100% dofinansowaniu.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.