ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Dożynki Gminne po raz pierwszy Strąkowej

26.08.2019
Sołectwo Strąkowa po raz pierwszy w historii było gospodarzem Dożynek Gminnych. Po mszy świętej odbyło się tradycyjne misterium chleba, w którym z Mieszkańcami i Gośćmi chlebem dzielili się samorządowcy oraz starostowie dożynek.

Następnie rozpoczęła się zabawa, która trwała do późnej nocy. Odbył się także turniej sołtysów, w którym sołectwa rywalizowały w dwóch kategoriach. Pierwsza polegała na jak najszybszym przecięciu drewnianego kołka za mocną ręcznej piłki do cięcia drewna, druga natomiast na przetransportowaniu za pomocą linki i pontonu osoby znajdującej się po drugiej stronie akwenu. Zwycięzcą turnieju zostało sołectwo Sieroszów. Drugie miejsce zajęło sołectwo Olbrachcice Wielkie, a trzecie gospodarze ze Strąkowej.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.