ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ślub w plenerze? Tylko w Ząbkowicach!

09.10.2020
Dzięki nowelizacji ustawy prawo o aktach stanu cywilnego od 2015 roku wszyscy, którzy marzą o ceremonii ślubnej w plenerze, mogą ją zrealizować. W Ząbkowicach Śląskich nie brakuje pięknych i nastrojowych plenerów. Wystarczy tu wspomnieć m.in.:

Park Miejski:

Ruiny Zamku Książęcego:

 

Krzywa Wieża

 

Izba Pamiątek Regionalnych

 

Jak można załatwić ślub w plenerze?

 

Na wniosek osób  zamierzających zawrzeć małżeństwo kierownik urzędu stanu cywilnego przyjmuje oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński poza urzędem stanu cywilnego w okręgu rejestracji stanu cywilnego, w którym jest on właściwy, jeżeli wskazane we wniosku miejsce zawarcia małżeństwa zapewnia zachowanie uroczystej formy jego zawarcia oraz bezpieczeństwo osób obecnych przy składaniu oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński. 

Aby zawrzeć ślub cywilny w plenerze, trzeba przygotować się na wyższe koszty związane ze zorganizowaniem uroczystości i formalnościami. Obecnie urzędowa opłata wynosi 1000 złotych.

 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.