ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Świadczenie „Dobry start”

07.06.2019
dobry start
Ośrodek Pomocy Społecznej jednocześnie informuje, że od 1 sierpnia przyjmowane będą również wnioski o ustalenie prawa do świadczenia dobry start. Natomiast od 1 lipca wniosek te można składać drogą elektroniczną.

Przypominany program „Dobry start” to świadczenie wypłacane raz w roku w wysokości 300,00 zł przysługujące rodzicom, opiekunowi pranemu lub opiekunowi faktycznemu dziecka oraz osobą uczącym się - bez względu na dochody. 

Świadczenie przysługuje w związku z rozpoczęciem roku szkolnego przez dziecko lub osobom uczącym się do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci lub osób uczących się legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności -  do ukończenia 24. roku życia.

Aby otrzymać świadczenie dobry start należy złożyć wniosek do dnia 30 listopada danego roku.

Zaznaczamy, że sposób składania wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wniosków o ustalenie prawa do świadczenia dobry start nie ulega zmianie. Tak jak w poprzednich latach, można to będzie zrobić:

drogą tradycyjną (np. podczas osobistej wizyty w Ośrodku Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich);
drogą elektroniczną (za pomocą portalu , PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej);

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.