ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Czyste Powietrze – urząd pomoże Mieszkańcom

23.07.2019
Gmina Ząbkowice Śląskie 18 lipca 2019 roku podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ustalające zasady wspólnej realizacji Programu „Czyste Powietrze” na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie w celu obsługi Wnioskodawców w procesie składania wniosków i uzyskiwania dofinansowania. Oznacza to, że Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich jako jeden z niewielu urzędów w Polsce pomoże Mieszkańcom w wypełnianiu i weryfikacji wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste powietrze”.

„Od początku mojej pracy na stanowisku burmistrza moim celem jest uczynienie urzędu jak najbardziej przyjaznego dla mieszkańców i przedsiębiorców. Pomoc  w zakresie aplikowania o środki na wymianę pieców jest jednym z kroków, jakie w tym celu będziemy czynić. Pisanie wniosków o dofinansowanie jest często bardzo skomplikowane, dlatego wydział Funduszy Zewnętrznych będzie wspierał w tym merytorycznie  mieszkańców, ponieważ nam wszystkim zależy, aby powietrze w Ząbkowicach Śląskich było coraz czystsze.” – powiedział burmistrz.

                                                                                                            

Co oznacza to dla mieszkańców?

Pracownicy Urzędu Miejskiego będą informować mieszkańców o warunkach programu, przygotowywać wnioski wraz z właścicielami domów jednorodzinnych, a wnioski już złożone będą weryfikować pod względem formalnym oraz w zakresie poprawności załączników.

Oznacza to, iż nie będzie potrzeby wysyłania papierowej wersji wniosku o dofinansowanie do siedziby WFOŚiGW we Wrocławiu, gdyż dla mieszkańców Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie to Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich będzie miejscem składania papierowej wersji wniosku. Uprości to procedurę aplikowania o środki z programu „Czyste Powietrze” i z pewnością skróci czas podpisania umowy o dofinansowanie.

Program „Czyste Powietrze” dedykowany jest dla właścicieli domków jednorodzinnych. W ramach programu można otrzymać dofinansowanie na wymianę istniejącego nieekologicznego źródła ciepła na nowe ekologiczne oraz poddać termomodernizacji swój budynek. Właściciele budynków nowo budowanych mogą otrzymać dofinansowanie do nowego źródła ciepła.

 

Wszelkich informacji udzielają pracownicy Wydziału Funduszy Zewnętrznych Marta Ptasińska i Marta Łodej w Urzędzie Miejskim (II piętro, pokój nr 30) 

lub pod numerami telefonów:

74 8165 313, 74 8165 347 i 74 8165 357

oraz na e-mail:  marta.ptasinska@zabkowiceslaskie.pl  i marta.lodej@zabkowiceslaskie.pl

Strona programu: LINK

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.