ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Nowe możliwości wsparcia utalentowanych sportowców!

06.10.2020
30 września 2020 r. Rada Miejska Ząbkowic Śląskich podjęła nową uchwałę w sprawie określenia szczegółowych zasad i trybu przyznawania i pozbawiania oraz wysokości stypendiów i nagród sportowych. Dzięki temu wnioski o stypendia można składać cały rok! Uchwała określa:

•  zasady, tryb przyznawania i pozbawiania oraz wysokość stypendiów sportowych za osiągnięte wyniki sportowe w sportach olimpijskich i paraolimpijskich oraz dyscyplin sportowych polskich związków sportowych, których wykaz ogłasza Minister właściwy spraw kultury fizycznej zgodnie z art. 11 ust. 5 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie,

•  zasady, tryb przyznawania oraz wysokość nagród za osiągnięte wyniki sportowe w sportach olimpijskich i paraolimpijskich oraz dyscyplin sportowych polskich związków sportowych, których wykaz ogłasza Minister właściwy do spraw kultury fizycznej zgodnie z art. 11 ust. 5 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie,

•  zasady, tryb przyznawania oraz wysokość nagród dla trenerów, prowadzących szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe.

• nowy wniosek o przyznanie stypendium sportowego/nagrody, który stanowi załącznik do w/w uchwały;

Stypendium sportowe przyznawane jest zawodnikowi, który w roku poprzedzającym przyznanie stypendium uzyskał co najmniej jeden z następujących wyników sportowych:

1. został powołany do Kadry Polski w dyscyplinach sportowych których wykaz ogłasza Minister właściwy spraw kultury fizycznej zgodnie z art. 11 ust. 5 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie,

2. zajął od 1 do 5 . miejsca w Mistrzostwach Świata, Europy, Igrzyskach Olimpijskich lub Paraolimpijskich,

3. zajął od 1. do 3. miejsca w mistrzostwach Polski, Pucharze Polski lub Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,

4. zajął od 1. do 3. miejsca w zawodach, o których, mowa w pkt 3 na szczeblu regionu lub województwa.

Nowe wnioski na stypendium sportowe  należy złożyć w terminie  do 31 stycznia w roku, którym stypendium ma być wypłacane.

Nagrody przyznawane  są zawodnikom jednorazowo w następujących przypadkach:

1) za ustanowienie :

a) rekordu Świata

b) rekordu Europy

c) rekordu Polski;

2) za wyniki osiągnięte w mistrzostwach świata, igrzyskach olimpijskich, igrzyskach paraolimpijskich:

a) zdobycie I-go miejsca

b) zdobycie II-go miejsca

c) zdobycie III-go miejsca

d) zdobycie IV-go miejsca

e) zdobycie V-go miejsca

3) za wyniki osiągnięte w mistrzostwach Europy:

a) zdobycie I-go miejsca

b) zdobycie II-go miejsca

c) zdobycie III-go miejsca

4) za wyniki osiągnięte w mistrzostwach Polski:

a) zdobycie I-go miejsca

b) zdobycie II-go miejsca

c) zdobycie III-go miejsca

Zawodnikom sportowych gier zespołowych jest przyznawana nagroda drużynowa dla zespołu w wysokości dwukrotności nagrody indywidualnej przyznawanej za dany wynik sportowy.

Trenerowi klubowemu zawodnika  za przyczynienie się do osiągniecia przez zawodnika lub zawodników wyników sportowych, przyznawana jest nagroda w wysokości 50 % nagrody indywidualnej przyznanej zawodnikowi lub zawodnikom gier zespołowych.

Do wniosku o nagrodę dla trenera dołącza się pisemne oświadczenie zawodnika, jego rodzica lub opiekuna prawnego, o przyczynieniu się trenera do osiągnięcia przez zawodnika lub zawodników wysokiego wyniku sportowego.

Nowe wnioski o nagrodę  dla zawodnika lub trenera należy złożyć w terminie 3 miesięcy  od daty osiągnięcia  wyników.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.