ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Komunikat dot. szczepień przeciwko Covid-19 w PSP w Ząbkowicach Śląskich – zapraszamy do rejestracji

21.06.2021
Punkt Szczepień Powszechnych w Ząbkowicach Śląskich czynny w najbliższy piątek 25.06.2021 r. i sobotę 26.06.2021 r. od godz. 8:00 przy ul. Kusocińskiego 17 w Ząbkowicach Śląskich (hala namiotowa na boisku Orlik). Zapraszamy do rejestracji wszystkie chętne osoby. Ponadto informujemy, że od 7 czerwca br. rozpoczęły się szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Obecnie uczniowie mogą szczepić się na takich samych zasadach, jak wszyscy obywatele - w punktach szczepień populacyjnych i punktach szczepień powszechnych.

Nastolatka na szczepienia można zarejestrować przez:

  1. bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989,
  2. kontaktując się z wybranym punktem szczepień -  74 6 404 444 (Salus Centrum Medyczne Sp. z o.o. – Ząbkowice Śląskie),
  3. wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie,
  4. e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl- Otwórz na nowej karcie.

Aby zakwalifikować się na szczepienie, trzeba wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Kwestionariusz jest dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy osoba może być zaszczepiona tego dnia. Wypełnia go osoba szczepiona wraz z opiekunem prawnym, ten ostatni musi go podpisać.

Podczas szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 12-15 lat będzie konieczna obecność rodzica lub opiekuna prawnego - tak samo, jak w przypadku dzieci starszych. To oni muszą wyrazić zgodę na szczepienie.

 

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie (https://www.gov.pl/web/szczepimysie).

 

Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo.
Zachęcamy do szczepień!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.