ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Udany rok dla inwestycji

31.12.2020
Kończymy rok 2020. Chociaż był to bardzo trudny rok, naznaczony pandemią, w Gminie Ząbkowice Śląskie zrealizowaliśmy wiele projektów inwestycyjnych. W tym roku, obok zakończenia największej inwestycji, czyli budowy Krytego Basenu, zakończyliśmy m.in. przebudowę ul. Daszyńskiego – bardzo ważną komunikacyjnie ulicę na Osiedlu Pallotyńskim. Przebudowane zostały dwa kolejne podwórka w mieście – przy ulicach: Ciasnej i Szkolnej (pomiędzy ulicami Armii Krajowej i Dolnośląską). Jest to kolejny krok w kierunku poprawy nie tylko wizerunku naszego miasta, ale przede wszystkim poprawy jakości życia Mieszkańców. Zakończyliśmy także rewitalizację dwóch parków – przy stadionie (I etap) oraz za wiaduktem kolejowym (część z oczkiem wodnym). Uporządkowany został drzewostan tak, aby nikomu nie groziło niebezpieczeństwo, pojawiły się nowe nasadzenia, siłownie zewnętrzne, wiaty. Po zrewitalizowanym w ubiegłych latach Parku Miejskim im. Sybiraków parki te stały się kolejną częścią Zielonych Płuc Ząbkowic.

W pierwszej połowie tego roku zakończyliśmy także inną, bardzo ważną inwestycję dla rozwoju naszej gminy – przebudowę budynku przy ul. Krzywej po dawnych księgach wieczystych na Żłobek Publiczny. Dzięki temu zadaniu zwiększyliśmy ilość miejsc żłobkowych do 101! W zakresie oświaty wybudowaliśmy też boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 2 na ul. Piastowskiej oraz przebudowaliśmy instalację p/poż. w Szkole Podstawowej nr 1.

Na terenie miasta w tym roku przeprowadzone zostały także remonty kamienic przy ul. Reymonta 5 i ul. Konopnickiej 13. Bardzo ważne, choć nie widoczne były również prace związane z przebudową kanalizacji deszczowej przy ul. Ziębickiej, co poprawia działanie kanalizacji w tym rejonie i chroni sąsiadujące posesje od zalewania wodami opadowymi.

Nie zapomnieliśmy także o terenach wiejskich – w tym roku m.in. wyasfaltowana zostały drogi wewnętrzne w Stolcu, Zwróconej oraz w Kluczowej, wykonany został także chodnik przy blokach w Szklarach Hucie. Dzięki wzięciu przez gminę na siebie 50% wartości inwestycji, Powiat Ząbkowicki wykonał chodnik przy drodze powiatowej w Braszowicach (na odcinku od świetlicy wiejskiej do DK nr 8) oraz nową nawierzchnię na drodze powiatowej w Zwróconej. Zakończyliśmy także inną, ważną i potrzebną inwestycję – remont świetlicy wiejskiej w Olbrachcicach Wielkich.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.