ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

150 uczniów szkół podstawowych Gminy Ząbkowice Śląskie uczy się pływać

22.09.2021
Wspaniała informacja dla naszych dzieci i rodziców - wystartowała kolejna edycja projektów UMIEM PŁYWAĆ oraz PŁYNĘ DALEJ realizowanych wspólnie z Dolnośląską Federacją Sportu. W Słonecznym Parku Wodnym odbywają się pozalekcyjne i pozaszkolne zajęcia sportowe z zakresu nauki pływania.

Obecnie zarówno w projekcie UMIEM PŁYWAĆ dla klas I-III jak i w projekcie PŁYNĘ DALEJ dla klas IV-VIII szkoli się po 75 dzieci.
PŁYNĘ DALEJ jest kontynuacją UMIEM PŁYWAĆ – starsi uczestnicy doskonalą nabyte już wcześniej umiejętności w programie UMIEM PŁYWAĆ.
Zajęcia trwają po 1,5 lub do 2 godzin pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w
Główne cele programu:

  •  upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,
  •  nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
  •  profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,
  •  zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, poprzez skierowaną do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych,
  •  efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie),
  •  wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie programem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie ma pływalni,
  •  edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

Bo zdrowie naszych dzieci jest najważniejsze!

Programy Umiem Pływać i Płynę Dalej w 2021 r.  współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego a realizowany jest za pośrednictwem Dolnośląskiej Federacji Sportu we Wrocławiu.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.