ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Słoneczna Pętla

20.03.2023
Oddana do użytku w 2022 roku ścieżka rowerowa powstała na terenie lasku za odkrytym basenem miejskim przy ul. Żeromskiego i prowadzi do tzw. wojskówki. Trasa mająca początek od ul. Kusocińskiego mierzy długość 2,3 km i od 1,2 do 1,5 metra szerokości – te wyliczenia są o tyle istotne, że tak naprawdę trasy są dwie, a raczej do dyspozycji mamy dwa warianty trasy w wielu miejscach, czyli łatwiejszą zieloną i trudniejszą czerwoną. Wiele fragmentów, np. podjazdówki, ale i rozbiegówka na początku, jest wspólnych.

Wśród urządzeń terenowych znajdują się przeszkody typu drop, kładki north shore, rock garden, równoważnia czy słupki. Wykonawcą prac była firma EM Janikowscy, a koszt realizacji zadania wyniósł niewiele ponad ćwierć miliona złotych.

 

Singletrack "Słoneczna Pętla" zarządzana jest przez Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z.o.o.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.