ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej wygrali nowoczesną pracownię !!!

23.08.2021
19 sierpnia Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Zwróconej wzbogaciła się o zestaw składający się z 16 notebooków wraz z mobilną szafą umożliwiającą ich przechowywanie, przewożenie i ładowanie. Komputery zostały wyposażone w oprogramowanie umożliwiające zarządzanie pracownią oraz zdalną pracę z uczniem w formie online.

Sprzęt jest nagrodą dla szkoły, którą zdobyli uczniowie klasy ósmej w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Fundusze Norweskie i EOG oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie. Celem Konkursu było upowszechnianie wiedzy wśród uczniów, pracowników dydaktycznych, rodziców – na temat Funduszy Norweskich i EOG, ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski, państw-darczyńców tych Funduszy oraz pod-noszenie kompetencji cyfrowych uczniów.

Uczniowie niemal wszystkich klas, od czwartej do ósmej, rozpoczęli zmagania konkursowe już od 20 stycznia, natomiast ukończone w grupach prace zostały zebrane i przesłane do organizatora w terminie do 30 marca.
Prace odbywały się w bardzo trudnych warunkach ze względu na zdalną naukę i czas pandemii ,co spowodowało, że  wielu z uczniów w ogóle straciło zapał i motywację do niej. Nie brakowało jednak uczniów , którzy mimo przeciwności chcieli i potrafili spotkać się online lub „na żywo” i realizowali projekt.

Zwycięska praca to film nakręcony wspólnie przez: Gabrielę Potempę, Dorotę Półtorak, Dawida Tracza, Martę Wójcik, Agatę Antworkę i Milene Patocką. Wskazówek merytorycznych i technicznych oraz wsparcie i otuchy dodawał opiekun Tomasz Łazarewicz. Już na etapie produkcji stało się jasne, że uczestnikom pracuje się bardzo dobrze. Było oczywiste, że  członkowie grupy po-trafią czerpać wiele radości ze wspólnych spotkań i rozmów. W konsekwencji powstał bardzo cie-kawy materiał promujący korzyści płynące z członkostwa Polski we wspólnocie europejskiej, ale też zapis poczucia radości i chęci wspólnego działania w trudnej, pandemicznej rzeczywistości.

Nagroda główna znajduje się już w Szkole Podstawowej w Zwróconej. Organizator zapewnia również wyróżnienia indywidualne dla członków zwycięskiego zespołu.

Wszystkim członkom zespołu i opiekunowi Panu Tomaszowi Łazarewiczowi bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy.  Życzymy ciekawych pomysłów i dalszych sukcesów.!!!

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.