ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Kolejne pozyskane środki

30.07.2021
30 lipca 2021 roku Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek wraz ze Skarbnikiem Beatą Bedri podpisał umowę o dofinansowanie projektu „Rozbudowa infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na terenie gminy Ząbkowice Śląskie”. Projekt dofinansowany jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w kwocie 64 800 zł.

Projekt realizowany będzie w trzech miejscowościach w Bobolicach, Tarnowie i Jaworku. Miejsca zagospodarowane poprzez utwardzenie terenu kostką betonową, instalację dwóch ławostołów, koszy na śmieci, stacji naprawczej rowerów, tablicy informacyjnej, na której znajdzie się mapa ze ścieżkami rowerowymi oraz lamp solarnych.

Dla bezpieczeństwa użytkowników oraz w celu wyeliminowania dewastacji zamontowane zostaną fotopułapki. Miejsca te będą ogólnodostępne dla wszystkich i bezpłatne. Będzie to miejsce odpoczynku i integracji, dające wiele możliwości rozwoju oraz organizacji rajdów rowerowych czy wycieczek indywidualnych.

Zakończenie realizacji zadania planowane jest w III kwartale przyszłego roku.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.