ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Fundacja Leroy Merlin wyremontuje trzy mieszkania komunalne w naszej gminie

09.09.2022
W piątek 2 września w ząbkowickim Urzędzie Miejskim została podpisana z Fundacją Leroy Merlin umowa grantowa o wartości ponad 550 tysięcy złotych, na remont trzech lokali komunalnych na terenie naszej gminy. Warunkiem otrzymania darowizny była deklaracja udostępnienia tymczasowo lokali na rzecz uchodźców z Ukrainy. W ramach realizowanej umowy fundacja sfinansuje kompleksowy remont lokali w postaci darowizny rzeczowej w postaci materiałów budowlanych i wykończeniowych. Zakończenie prac remontowych przewidziane jest na koniec tego roku .


Celem statutowym Fundacji LM jest m.in. podejmowanie i wspieranie działań o charakterze dobroczynnym w tym w zakresie pomocy społecznej i opieki socjalnej. Fundacja LM aktywnie uczestniczy w realizacji programów pomocowych na rzecz uchodźców z Ukrainy przebywających na terytorium Polski.
W tym celu Fundacja LM powołała Fundusz Solidarnościowy Leroy Merlin Polska w ramach, którego przyznaje wsparcie finansowe na tworzenie, renowacje lub adaptacje miejsc pobytu w Polsce dla uchodźców z Ukrainy.
 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.