ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Sezon Turystyczny otwarty!

17.04.2018
Sezon Turystyczny w Ząbkowicach Śląskich został w minioną sobotę oficjalnie otwarty. W tym dniu ząbkowicki zamek odwiedziło wielu turystów i mieszkańców, na których czekało wielu atrakcji, przygotowanych przez Izbę Pamiątek Regionalnych, Stowarzyszenie Fantazjada, Fundację Excalibur oraz Rycerzy z Chorągi Księstwa Ziębickiego.

Na zamkowym dziedzińcu można było spróbować swoich sił m.in. w łucznictwie, średniowiecznych tańcach, grze w kubb, walkach bronią białą, przymierzyć rycerską zbroję czy wytwarzaniu świec.  Dodatkowo dzieci kolorowały najdłuższą w historii ząbkowicką kolorowankę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, za tak liczne uczestnictwo w otwarciu sezonu turystycznego i zapraszamy do zwiedzania ząbkowickich atrakcji turystycznych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.