ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Piękne i czyste Ząbkowice Śląskie – razem dbajmy o czystość i porządek w mieście!

02.11.2017
dbamy o czystosc rgb 1024x768
Zbliża się okres zimowy. Wielu z nas kończy jesienne remonty mieszkań, porządkowane są piwnice, garaże, komórki, strychy, zmieniamy opony w samochodach a także wymieniamy sprzęt AGD w domach. Często zdarza się, że wszelkie niepotrzebne czy zużyte meble, elementy armatury sanitarnej, dywany i inne odpady wielkogabarytowe, sprzęt elektryczny, elektroniczny, odpady budowlane i rozbiórkowe wystawiane są obok budynków lub koło śmietników.

Pragniemy przypomnieć i poinformować mieszkańców, którzy nie mają o tym świadomości, iż nie można składować odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych - grozi za to mandat karny w wysokości do 500 zł. Tym samym istnieje zakaz wystawiania zużytego sprzętu czy mebli koło śmietnika czy budynku. W wyjątkowej sytuacji można to zrobić. Dotyczy to przypadku ogłoszenia przez Zakład Gospodarki Komunalnej zbiórki odpadów WIELKOGABARYTOWYCH – można ustawić w/w sprzęt obok śmietnika bez konsekwencji prawnych. Takie zbiórki odpadów WIELKOGABARYTOWYCH odbywają się dwa razy do roku. Jeśli z różnych względów, nie mogli Państwo skorzystać z tych dwóch terminów - podanych przez Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. - wtedy istnieje możliwość dostarczenia ich, w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi - do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) znajdującego się przy ul. Dalekiej (dawna siedziba ZGK – obok Targowiska Miejskiego). PSZOK czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:00 do 15:00, w soboty w godzinach od 08:00 do 13:00 (za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy).

 

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do korzystania z tej usługi. Bo to dzięki Państwu, w naszym mieście i gminie będzie czysto i  estetycznie. Zadbajmy o porządek naszych posesji oraz terenu wokół nich. Niech nasza gmina i miasto cieszy oko wszystkich osób odwiedzających, turystów ale przede wszystkim nas samych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.