ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 za nami

19.12.2022
W minioną sobotę 17 grudnia 2022r. na ząbkowickim rynku odbył się tradycyjnie Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminę Ząbkowice Śląskie oraz Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki. Oficjalnego otwarcia Jarmarku dokonał Burmistrz Ząbkowic Śląskich – Marcin Orzeszek.

Od godziny 12:00 mieszkańcy i goście mogli zapoznać się z ofertą handlową ponad 100 wystawców, którzy zaprezentowali stroiki, ozdoby, rękodzieło i świąteczne wypieki. Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły ludowe – Kwiat Powoju, Chór Echo, Złocienie oraz Sami swoi. Swoim występem Jarmark uświetnił też Lasowiaczek, Stanisław Szkaradek, a także najmłodsi i młodzież reprezentująca Niepubliczną Szkołę Muzyczną w Ząbkowicach Śląskich, grupa OneDesire, Chór Gminny Musica Cordium oraz nasi przyjaciele z Ukrainy.
W ramach oficjalnego rozpoczęcia jarmarku na scenie kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” wykonały władze miasta. Chętni mogli uczestniczyć w świątecznych konkursach, a najmłodsi w zabawach z animatorami. Tradycyjnie można było spróbować barszczu z uszkami.
O godz. 15:00 na scenie pojawił się długo wyczekiwany Mikołaj, który po swojej podróży zasiadł w specjalnie przygotowanym Biurze Świętego Mikołaja gdzie rozdawał paczki wszystkim dzieciom.
Wiele osób czekało na końcówkę Jarmarku Bożonarodzeniowego, aby zobaczyć nową iluminację ratusza. O godzinie 16:30 wszyscy zebrani mogli podziwiać ratusz w kolorowym oświetleniu, które podkreślało nowy wygląd budynku po remoncie.
Dziękujemy wszystkim wystawcom, gościom i mieszkańcom za wspólnie spędzony czas.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.