ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Wnioski o świadczenie wychowawcze tylko do 30 września!

25.09.2019
Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich przypomina, że osoby, które nie złożyły jeszcze wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+), a chcą otrzymać świadczenie z wyrównaniem za okres od lipca 2019 r. do września 2019 r., muszą złożyć wniosek najpóźniej do 30 września 2019 r.

Przypomnijmy, że od 1 lipca 2019 r. świadczenie wychowawcze przysługuje na dzieci w wieku do ukończenia 18 roku życia bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę.  Ponadto prawo do świadczenia wychowawczego nie jest już uzależnione od ustalenia alimentów na dziecko od drugiego rodzica w przypadku wniosków składanych przez rodziców samotnie wychowujących dziecko.

Wniosek można złożyć:

drogą tradycyjną (np. podczas osobistej wizyty w Ośrodku Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich);

drogą elektroniczną (za pomocą portalu Emp@tia, bankowości elektronicznej oraz PUE ZUS).

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.