ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Największa na Dolnym Śląsku Szopka Bożonarodzeniowa

20.12.2017
W Bobolicach w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej po raz kolejny będzie można podziwiać jedną z największych w Europie bożonarodzeniowych szopek. Dzięki wprowadzonym zmianom konstrukcyjnym uzyskano większą przestrzeń przypominającą wnętrze groty. Szopka ma 19 m wysokości. Znajdujące się tutaj postacie przedstawiają naturalnej wielkości osoby znane z Biblii, podobnie jest ze zwierzętami.

Piękno bobolickiej szopki można podziwiać od 24 grudnia do 2 lutego. W niedzielę i święta w godz 14 -17, w soboty od godz.16 -17 i w pozostałe dni - pół godziny przed Mszą Świętą. Istnieje również możliwość wcześniejszego zgłoszenia przyjazdu grup zorganizowanych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.