ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowice przyjazne inwestorom

11.06.2018
Wchodzą w życie ważne przepisy dotyczące wspierania nowych inwestycji. Umożliwiają one skorzystanie z nowego modelu ulg od podatku dochodowego dla przedsiębiorców. Zapraszamy do zapoznania się ze wstępną ofertą nieruchomości będących własnością gminy, dla których Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Ząbkowice Śląskie przewiduje prowadzenie działalności usługowej czy produkcyjnej.

„W nowych przepisach upatrujemy dużą szansę dla małych i średnich przedsiębiorstw - na wspieraniu których ogromnie mi zależy. Nowe możliwości będą doskonałym uzupełnieniem i kontynuacją dotychczasowej polityki samorządu gminy wobec przedsiębiorców, mam tu na myśli: uchwalenie planów zagospodarowania przestrzennego dla całej gminy, szeregu ulg poprzez uchwały Rady Miejskiej: o pomocy de minimis, uchwały o tzw. regionalnej pomocy inwestycyjnej, poprzez przyjazną politykę podatkową - chciałbym przypomnieć, iż od lat nie wzrosły podatki od nieruchomości pod działalność gospodarczą, ograniczenie obciążeń biurokratycznych poprzez wprowadzenie szybkiego załatwienia formalności administracyjno-prawnych czy poprzez funkcjonowanie Biura Wsparcia Przedsiębiorczości. Nowe przepisy będą bodźcem dla większej liczby małych i średnich przedsiębiorstw do inwestowania na gruntach gminnych. To szansa dla firm, które do tej pory nie dysponowały wystarczającymi środkami, aby zainwestować w strefie ekonomicznej. Dlatego już w przeddzień wejścia w życie ustawy chcemy wyjść z ofertą terenów pod usługi i produkcję, przede wszystkim do sektora małych i średnich przedsiębiorstw – powiedział Marcin Orzeszek - burmistrz Ząbkowic Śląskich.

 

Zmiany wprowadza ustawa z 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji. W myśl tej ustawy - cały obszar Polski „stanie się” specjalną strefa ekonomiczną  i tym samym objęty zostanie możliwością uzyskania ulg – nie tak jak to do tej pory było – gdzie tylko grunty włączone w strefy ekonomicznej mogły otrzymać zwolnienie od podatku. Warunki uzyskania zwolnienia zostaną uzależnione m.in. od wielkości przedsiębiorstwa czy poziomu bezrobocia w danym powiecie. Okres wsparcia będzie wynosił 10 do 15 lat.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.