ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Inwentaryzacja odpadów na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie - Rolniku złóż wniosek!

28.07.2021
Informujemy o ogłoszeniu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie naboru wniosków w ramach programu "Usuwanie folii rolniczych i odpadów pochodzących z działalności rolniczej". Program przewiduje dofinansowanie przy usuwaniu odpadów z tworzyw sztucznych pochodzących z działalności rolniczej, typu folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów oraz opakowań typu Big Bag.

Gmina Ząbkowice Śląskie będzie składać wniosek o uzyskanie dofinansowania na ww. program i aby ustalić możliwości wzięcia w nim udziału konieczne jest przeprowadzenie inwentaryzacji odpadów na terenie gminy.

Zainteresowani rolnicy, którzy nie złożyli informacji do Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich lub chcą zwiększyć wskazane ilości odpadów zobowiązani są złożyć wnioski w terminie do dnia 25 sierpnia 2021r.

Miejsce składania wniosków:

- Biuro Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śl., ul. 1 Maja 15 lub skrzynka pocztowa przy wejściu do budynku Urzędu;
- pocztą na adres: Urząd Miejski ul. I Maja 15, 57-200 Ząbkowice Śl.
- za pośrednictwem internetu na adres mailowy: katarzyna.szady@zabkowiceslaskie.pl .

W zgłoszeniu należy podać: typ odpadów (opakowania po nawozach, Big Bag, folia rolnicza, siatka, sznurek), ich szacunkową ilość oraz dane kontaktowe (adres oraz numer telefonu).

Dofinansowanie udzielane będzie Gminie w formie dotacji do 100 % kosztów kwalifikowanych z zastrzeżeniem, że:
a) kwota dofinansowania nie może przekroczyć iloczynu 500 zł i wyrażonej w Mg masy odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag unieszkodliwionych lub poddanych odzyskowi w ramach przedsięwzięcia;
b) podatek VAT nie stanowi kosztu kwalifikowanego przedsięwzięcia.

Osoby, które wcześniej złożyły wnioski nie muszą ponownie ich składać

Termin realizacji programu będzie możliwy po uzyskaniu dofinansowania i wyborze Wykonawcy.

Udzielona pomoc będzie stanowiła pomoc de minimis w rolnictwie.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.