ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

E-aktywni – szkolenie z tworzenia stron internetowych

20.02.2020
Gmina Ząbkowice Śląskie wraz z Partnerem Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju mają przyjemność zaprosić mieszkańców na szkolenia na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych w ramach projektu „E-Aktywni mieszkańcy województwa dolnośląskiego i lubuskiego”.

Celem projektu jest podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych mieszkańców, niezbędnych do skutecznego korzystania z mediów cyfrowych w celach zawodowych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Dzięki przeprowadzonym szkoleniom mieszkańcy gminy zdobędą umiejętności, które ułatwią im funkcjonowanie w cyfrowej rzeczywistości, w tym umiejętności korzystania z usług e-administracji.

Zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły 25 rok życia na bezpłatne szkolenia z następujących tematów:

Tworzę własną stronę internetową (blog) – 26-27 lutego 2020 r. godz. 15.00 – 21.00 w ZOK-u, ul. Rynek 24, 57-20  Ząbkowice Śląskie

Szkolenie to przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się zakładać i prowadzić własną stronę interentową lub bloga.

Uczestnicy szkolenia zyskają podstawowe umiejętności pozwalające im stworzyć swoje miejsce w sieci, zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego nowe treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe) zgodnie z prawem autorskim. Nauczą się również rozpowszechniać generowany przez siebie materiał oraz monitorować jego oddziaływanie, wykorzystując dostępne mechanizmy analityki internetowej. Dowiedzą się również jakich formalności należy dopełnić w związku z prowadzeniem strony internetowej, a także, jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

Tematy:

• Hosting strony internetowej i rejestracja domeny internetowej.

• Korzystanie z analityki internetowej (np. Google Analytics)

• Internetowe instrumenty promocji (reklamy, płatne posty, pozycjonowanie itp.)

• Reagowanie na naruszenia własnych praw autorskich.

• Utworzenie strony internetowej z wykorzystaniem prostych w obsłudze narzędzi. Podstawy obsługi systemów CMS i innych

• Tworzenie treści (słownej, graficznej, muzycznej, filmowej) na stronę internetową

z wykorzystaniem prostych aplikacji

Szkolenie prowadzone będą przez profesjonalnych, doświadczonych instruktorów, którzy zadbają o przekazanie wiedzy w dogodnej dla Państwa formie. Dla uczestników szkoleń będzie dostępny catering.

Zgłoszenia przyjmujemy pod numerami telefonów: 74 8165 313, 74 8165 347 i 74 8165 357  lub osobiście w Urzędzie Miasta, ul. 1 Maja 15, pokój 30 na II piętrze.

Skorzystaj z tej szansy już dzisiaj! Ilość dostępnych miejsc jest ograniczona!

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie nr 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.