ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Rozwiązujemy problemy komunikacyjne – przedstawiamy rozkłady jazdy ZKP!

21.07.2020
17 lipca 2020 roku Gmina Ząbkowice Śląskie podpisała umowę na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego z firmą DANIEL Przewozy Autokarowe sp. z o.o. ze Strzelina. Umowa zawarta jest na okres 6 lat.

Planowany termin uruchomienia Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej to rozpoczęcie roku szkolnego czyli 1 września tego roku. Autobusy ZKP obsługiwać będą 7 linii, które docierać będą do każdej miejscowości gminy co najmniej 4 razy dziennie. Komunikacja obsługiwać będzie również dowóz dzieci do szkół. 

Siedem dwunastometrowych autobusów marki Solaris do Ząbkowic Śląskich przyjedzie już w tym tygodniu. Posiadają one szeregowy układ hybrydowy, składający się z silnika elektrycznego o mocy 120 kW oraz silnika spalinowego o mocy 151 kW, spełniającego normy emisji spalin Euro 6. Autobusy hybrydowe wyposażone zostały także w superkondensatory pozwalające magazynować, a następnie wykorzystywać energię pozyskiwaną z rekuperacji. Spowoduje to obniżenie zużycia paliwa oraz emisji szkodliwych substancji (w stosunku do pojazdów z napędem konwencjonalnym).

Na zakup autobusów Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 w wysokości 10 611 825 zł.

Prezentujemy Państwu rozkład jazdy Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej. Warto dodać, iż rozkłady będą podlegały ewaluacji, tak, aby jak najbardziej dopasować do Państwa potrzeb. Swoje sugestie proszę przesyłać na adres rozkladjazdy@zabkowiceslaskie.pl

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.