ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Powstała Ząbkowicka Spółdzielnia Energetyczna

29.03.2024
Tania energia i niższe rachunki za zużycie prądu to priorytet dla Gminy Ząbkowice Śląskie. Po to właśnie 27 marca 2024 roku powstała Ząbkowicka Spółdzielnia Energetyczna.

Akt założycielski podpisali Marcin Orzeszek Burmistrz Ząbkowic Śląskich, Dawid Knych prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ząbkowicach Śląskich oraz Daniel Ciepierski prezes PWiK Delfin oraz Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji.
Zadaniem ZSE będzie produkcja energii elektrycznej z planowanej do powstania gminnej farmy fotowoltaicznej o mocy około 3 MW i jej sprzedaż jednostkom gminnym.
Docelowo po realizacji planowanych inwestycji Gmina Ząbkowice Śląskie będzie samowystarczalna energetycznie co przełoży się na znacząco niższe koszty zużycia prądu.
 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.