ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Relacja z ferii zimowych 2024 w Gminie Ząbkowice Śląskie

30.01.2024
Blisko 1500 dzieci skorzystało z oferty ferii zimowych Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji, Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy. Ferie w Ząbkowicach Śląskich to ciekawe wycieczki, różnorodne zajęcia kreatywne i dużo sportu – dziękujemy wszystkim zainteresowanym za tak liczny udział! Poniżej prezentujemy fotogalerię z tych wyjątkowych i niezapomnianych 2 tygodni.

Ferie na sportowo z Ząbkowickim Centrum Sportu i Rekreacji

Podczas tegorocznych ferii zimowych w Ząbkowickim Centrum Sportu i Rekreacji odbyło się 12 turniejów w Hali Słonecznej: badmintona, teqballa, tenisa stołowego, piłki nożnej, siatkówki oraz koszykówki, w których udział wzięło 246 dzieci i młodzieży szkolnej.

W tym czasie w ramach ferii zimowych odbyły się również 3 wyjazdy: Lodowisko w Świdnicy, Lodowisko w Dzierżoniowie oraz Pixel XL we Wrocławiu, z których skorzystało 142 osoby.

W Słonecznym Parku Wodnym dla pięciu grup dzieci w przedziale wiekowym od 6 do 14 lat odbywała się bezpłatna nauka pływania, w której udział wzięło łącznie 45 osób. Podczas wszystkich wydarzeń w ramach ferii na sportowo organizowanych przez Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji udział wzięło 433 osoby.

 

 

Ferie z Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki

Z atrakcji przygotowanych przez Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki  skorzystało blisko 800 dzieci!

Co takiego się wydarzyło? Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się bezpłatne (dzięki wsparciu Gminy Ząbkowice Śląskie i Burmistrza Marcina Orzeszka) wycieczki. Dzieci odwiedziły wystawę RoboExpo we Wrocławiu, gdzie poznawały nowe technologie w formie zabawy i multimedialnych atrakcji, wrocławski Teatr Lalek na spektaklu „Wąż” oraz MovieGate we Wrocławiu – tam brały udział w warsztatach magii oraz zwiedzały podziemne wystawy historyczne oraz filmowe. Z uwagi na ogromne zainteresowanie każda z wymienionych wycieczek została zorganizowana dwukrotnie!

Oprócz tego odbywały się zajęcia w samym Centrum. Dzieci miały możliwość i licznie uczestniczyły w warsztatach mydlarskich z Justyną Topolską, gdzie wyrabiały własne mydełka, warsztatach teatralnych, Karaoke dla każdego oraz zajęciach plastycznych. Dodatkowo na ząbkowickim zamku odbyło się spotkanie z Krzysztofem Szumskim i jego wyjątkowymi sowami oraz jastrzębiem. To była niezwykła oraz zabawna lekcja przyrody, z której korzystali i mali i duzi.

Odbyły się także dwa bezpłatne seanse filmowe – SMERFY i AKADEMIA PANA KLEKSA. Zwłaszcza ten drugi film cieszył się ogromnym zainteresowaniem, to w końcu nowa adaptacja klasyka, jednej z najsłynniejszych polskich produkcji.

Na zakończenie ferii odbył się zorganizowany przez pracowników ZCKiT wielki  bal, podczas którego dzieci nie tylko uczestniczyły w wielu grach i zabawach, ale także w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Zdjęcia z sesji będą do oglądania na stronie www.zckit.pl, a wywołane oryginały do odbioru przez rodziców bezpośrednio w ZCKiT.

 

 

,,To i owo na zimowo” – ferie w Bibliotece Publicznej w Ząbkowicach Śląskich

Jak co roku pracownicy Biblioteki Publicznej przygotowali różnorodne zajęcia, podczas których dzieci i młodzież z naszej gminy mogła spędzić czas w sposób twórczy i kreatywny: gry planszowe, krzyżówki, łamigłówki, warsztaty plastyczne oraz zabawy. Dodatkową atrakcją była wycieczka do Kolejkowa we Wrocławiu. Ogromne emocje wzbudził wśród jej uczestników świat w miniaturze: tysiące malutkich postaci, zwierząt, domków, zabawne scenki rodzajowe. Niezwykłe wrażenie zrobiło na nich także miasteczko z piernika, gdzie mogli spotkać między innymi postacie z bajek. Miłą niespodzianką były przygotowane warsztaty, podczas których stworzyli autorskie makiety domków.

We wszystkich zajęciach wzięło udział 250 dzieci.

 

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas podczas tegorocznych ferii!

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.