ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2020

Pandemia daje się nam we znaki i znacząco ogranicza możliwość organizowania imprez i wydarzeń. Mimo to jednak, jak co roku, świętowaliśmy gminny Dzień Edukacji Narodowej. Burmistrz Marcin Orzeszek wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Dominikiem  oraz Przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Gminy Januszem Labokiem wręczyli podziękowania i nagrody nauczycielom, a akademię uświetnił występ dzieci  ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Burmistrz Marcin Orzeszek w swoim wystąpieniu podziękował nauczycielom, dyrekcji oraz pracownikom szkół i przedszkoli za ich trudną i odpowiedzialną pracę: „ Dziękuję nauczycielom, pracownikom placówek oświatowych oraz wszystkim osobom  związanym z oświatą za codzienną pracę u podstaw z naszą młodzieżą i dziećmi. Ważne są pomoce naukowe, nowoczesne gabinety dydaktyczne oraz wyremontowane budynki, ale bez Was, bez Waszej życzliwości i pasji niewiele by to wszystko znaczyło.”

Oświata to także trudny i bardzo kosztowny temat dla budżetu gminy. W tym roku budżet oświaty to około 33 000 000 zł, a subwencja otrzymywana z budżetu państwa to 14 000 000 zł, co oznacza, że brakujące 19 000 000 zł musi być wydane z naszego budżetu. Od 1 września nauczyciele otrzymali także podwyżki, jednak subwencja oświatowa nie została zwiększona. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.