ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Letni wypoczynek dzieci i młodzieży z Gminy Ząbkowice Śląskie nad morzem Bałtyckim.

28.07.2017

16 lipca 2017r. 40 dzieci i młodzieży z Gminy Ząbkowice Śląskie powróciło z wypoczynku letniego z miejscowości Dąbki nad morzem Bałtyckim. Koloniści wypoczywali w Ośrodku Wypoczynkowym „DUET” w Dąbkach. Organizatorem kolonii było Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży SOSW „Szansa” z Ząbkowic Śląskich, a wypoczynek sfinansowany został przez Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich w kwocie 36 000,00 zł. Ośrodek Wypoczynkowy „DUET” w Dąbkach zapewnił naszym kolonistom bezpieczny i przyjemny wypoczynek, kąpiele morskie mieli w zasięgu tylko 50 m.

Dzieci korzystały z bogatej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej ośrodka oraz miały zapewnione pełne wyżywienie z, którego były bardzo zadowolone. W ramach wypoczynku koloniści uczestniczyli w wycieczkach autokarowych do Kołobrzegu gdzie odbyli rejs statkiem oraz do Aquaparku, w Darłowie zwiedzali Zamek Książąt Pomorskich, a w Koszalinie byli w Fabryce Zabawek Pluszowych gdzie  dowiedzieli się jak od podstaw powstają najsympatyczniejsze pluszowe Przytulanki.

Dzięki paniom wychowawczyniom dzieci brały udział w różnych warsztatach : nauka składania papieru, rysunek ołówkiem, węglem, kredkami, były również quizy i konkursy, olimpiady sportowe, ogniska połączone z festiwalami piosenki, dyskoteki tematyczne.  Nie zabrakło również plażowania i kąpieli w morzu.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.