ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Witaj szkoło! – rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Gminie Ząbkowice Śląskie

01.09.2022
Nowy rok szkolny 1 września 2021 r. powitało 1510 uczniów w 82 oddziałach szkół podstawowych oraz 600 dzieci w przedszkolach publicznych i oddziałach przedszkolnych. Żłobek publiczny zapewnia opiekę nad 101 dziećmi - w placówce funkcjonuje 7 grup żłobkowych.

Edukacja kontynuowana będzie w 11 placówkach oświatowych: 3 szkołach podstawowych miejskich, 3 szkołach podstawowych wiejskich z oddziałami przedszkolnymi oraz 5 publicznych przedszkolach. Utworzono 9 klas pierwszych, gdzie zapisano 178 uczniów. W zakresie realizacji zadań wychowania przedszkolnego Gminę Ząbkowice Śląskie wspierają 4 przedszkola niepubliczne, w których łącznie przebywa 216 dzieci.

Informujemy, że uczniowie szkół podstawowych nadal otrzymują darmowe podręczniki szkolne i inną pomoc materialną zgodnie z przepisami prawa. O świadczenie Dobry Start w wysokości 300 zł  ubiegać należy się w formie elektronicznej za pośrednictwem portalu PUE ZUS.

To także kolejny rok, w którym Gmina Ząbkowice Śląskie organizuje  dowóz i odwóz dzieci i młodzieży objętych obowiązkiem szkolnym na terenie naszej gminy. Dowóz będzie realizowany na 8 liniach. Dowozem objętych będzie  364  uczniów. Zabezpieczony będzie również dowóz uczniów z ul Kamienieckiej wg rozkładu z czerwca 2022 r.

Obecnie przeprowadzane są roboty budowlane i ogromne prace remontowe w trzech budynkach oświatowych: Przedszkolu Publicznym Nr 2, Przedszkolu Publicznym Nr 5 oraz w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ząbkowicach Śląskich. Są to wielkie inwestycje dla rozwoju naszej oświaty: termomodernizacja szkół i przedszkoli ma na celu oszczędność energii, redukcję emisji zanieczyszczeń, wzrost komfortu użytkowania i poprawę estetyki.

Ponadto w Przedszkolu Publicznym Nr 1 i Żłobku Publicznym został zamontowany nowoczesny monitoring z podglądem na sale oraz na teren wokół budynku. W Przedszkolu Publicznym Nr 4 wyremontowane zostały łazienki wraz  z toaletami. W Szkole Podstawowej Nr 1 wyremontowano toalety, pomalowano kuchnię i przeprowadzono remont korytarza koło toalet. W Szkole Podstawowej Nr 3 doposażono nowe gabinety do nauki przedmiotów technicznych wraz z pełnym wyposażeniem w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Trwa tu także remont kuchni i stołówki – termin zakończenia 31.10.2022 r. W Szkole Podstawowej w Braszowicach przeprowadzono adaptację pomieszczenia strychowego na gabinet informatyczny, w ramach programu posiłek w szkole i w domu  przygotowano pomieszczenia do wydawania posiłków, odmalowano i odświeżono pomieszczenia sal przedszkolnych, szatni i toalet. We wszystkich placówkach zostały przeprowadzone najpotrzebniejsze remonty i naprawy. Wykonano malowanie sal lekcyjnych, gabinetów, szatni, wewnętrznych ciągów komunikacyjnych  i innych pomieszczeń służących potrzebom placówek. Dokonano gruntowego mycia, sprzątania, przeglądu i konserwacji sprzętu i urządzeń. Pomieszczenia są  przygotowane do realizacji zadań w roku szkolnym 2022/2023. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.