ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Gmina Ząbkowice Śląski pozyskała kolejne fundusze na funkcjonowanie Dziennego Domu Seniora +. Jest to 54 000 złotych!

12.03.2020
Program „Senior+” polega na wsparciu tworzenia placówek jak Dzienny Dom Seniora. Celem projektu jest zwiększenie uczestnictwa w życiu społecznym seniorów. W Ząbkowicach Śląskich obiekt przeznaczony dla seniorów znajduje się na osiedlu XX-lecia 52 (obiekt, w którym mieści się OPS). Dom Seniora został uruchomiony w 2019 roku, a stworzenie takiego ośrodka było możliwe dzięki uzyskanej przez gminę w 2018 roku dotacji w wysokości ponad 228 tys. zł w ramach programu wieloletniego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Ważną informacją jest, że są jeszcze wolne miejsca – nabór prowadzi Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich.

Uczestnikami zajęć w Dziennym Domu „Senior+” mogą być osoby nieaktywne zawodowo w wieku 60+, zarówno kobiety, jak i mężczyźni będący mieszkańcami miasta i gminy Ząbkowice Śląskie. 

Seniorzy mogą korzystać z wszechstronnego wsparcia, a zakres świadczonych usług obejmuje:

jeden posiłek gorący oraz warunki do wspólnego przygotowywania posiłków
zajęcia edukacyjne i kulturalno-oświatowe oraz terapię zajęciową
zajęcia sportowo-rekreacyjne
zajęcia aktywizujące społecznie

Ośrodek funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16. Korzystanie z usług Dziennego Domu Seniora jest częściowo odpłatne. Wysokość opłaty ustalona zostanie na podstawie decyzji administracyjnej wydanej o skierowaniu na pobyt do Dziennego Domu „Senior+” w Ząbkowicach Śląskich. Decyzja będzie wydana na podstawie wywiadu środowiskowego przeprowadzonego przez pracownika socjalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich.

Osoby zainteresowane zajęciami w Dziennym Domu „Senior+” w Ząbkowicach Śląskich mogą składać formularz zgłoszeniowy w  Ośrodku Pomocy Społecznej na Osiedlu XX-lecia 52 w Ząbkowicach Śląskich od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30. 

Druk formularza można otrzymać  w Ośrodku Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich lub pobrać ze strony www.opszabkowiceslaskie.pl.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.