ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Nabór na asystenta osoby niepełnosprawnej

11.06.2021
Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich ogłasza nabór kandydatów do pełnienia funkcji Asystenta osoby niepełnosprawnej do programu: „ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ” – edycja 2021”.

Do zadań asystenta należy m.in. pomoc przy wykonywaniu codziennych czynności, załatwianiu spraw urzędowych, w dotarciu na rehabilitację lub zajęcia terapeutyczne czy podejmowaniu aktywności społecznej, w tym pomocy w uczestniczeniu w wydarzeniach kulturalnych, czy sportowych.

Program ma na celu przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych. Dostępność usług asystenta powinna przyczynić się do umożliwienia prowadzenia przez osoby z niepełnosprawnością bardziej aktywnego i samodzielnego życia.

Co ważne, osoba niepełnosprawna może dokonać samodzielnego wyboru osoby, która będzie świadczyć usługi asystenta w wymiarze do 33 godz. w miesiącu.

Wymagane dokumenty:

  • Curriculum Vitae
  • kopie dokumentów potwierdzających ukończone kształcenie w zawodzie asystenta osoby niepełnosprawnej lub kopię świadectwa ukończenia szkoły średniej oraz udokumentowane co najmniej roczne doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym
  • oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych;

Do oferty mogą być dołączone inne dokumenty, w tym opinie lub referencje z poprzednich miejsc pracy.

Wymagane dokumenty aplikacyjne, powinny być opatrzone klauzulą: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Dodatkowe informacje:

  • Usługa asystenta świadczona będzie na podstawie umowy zlecenia. Usługi asystenta mogą być realizowane przez siedem dni w tygodniu, w godz. 7:00 – 22:00, w uzasadnionych przypadkach godziny wykonywania usług mogą zostać zmienione
  • Limit godzin usług przypadający na jednego uczestnika Programu wynosi nie więcej niż 33 godzin miesięcznie.
  • Koszt jednej godziny zegarowej wynagrodzenia z tytułu świadczenia usługi wynosi do 40 zł brutto.

Miejsce składania dokumentów: wymagane dokumenty należy składać osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich, Osiedle XX-lecia 52 lub drogą mailową na adres e-mail: sekretariat@opszabkowiceslaskie.pl. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 74 8108567, 74 8100946.

Nabór prowadzony w trybie ciągłym.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.