ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

3,5 miliona złotych Gmina Ząbkowice Śląskie wydała na uzbrojenie terenów inwestycyjnych pod budowę firm i nowych miejsc pracy

10.01.2023
Gmina Ząbkowice Śląskie w 2022 roku zrealizowała niezwykle ważne zadanie dotyczące uzbrojenia terenów inwestycyjnych zlokalizowanych przy ulicy Cukrowniczej i Biznesowej. Dzięki temu w najbliższym czasie powstaną tam nowe miejsca pracy, a proces inwestycyjny rozpoczęła już Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park budując halę przemysłową o wielkości około 6 tysięcy m2. W pobliżu zlokalizowany będzie Inkubator Przedsiębiorczości realizowany przez Gminę Ząbkowice Śląskie natomiast na wiosnę 2023 roku spodziewane jest rozpoczęcie budowy fabryki, której inwestorem będzie zagraniczny przedsiębiorca z branży spożywczej.

Zakres zrealizowanych przez Gminę Ząbkowice Śląskie prac dotyczył:

  1. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej.
  2. Budowa sieci wodociągowej, zabudowa przeciwpożarowej instalacji hydrantowej.
  3. Wycinka drzew, utylizacja gałęzi i odpadów, karczowanie pni po usuniętych drzewach, transport i ułożenie  pozyskanego drewna w stosy, profilowanie terenu po wykonanych pracach, wykonanie nasadzeń zastępczych. 
  4. Zakup dostawa i zabudowa płyt drogowych betonowych o wymiarach 300x150x15 cm w działki o numerach ewidencyjnych 1, 5/1, 5/3, AM 14, Obręb Sadlno m. Ząbkowice Śląskie, na potrzeby skomunikowania placu budowy (działki nr 5/2, AM 14, Obręb Sadlno i 18, AM 15, Obręb Sadlno) z ul. Cukrowniczą w Ząbkowicach Śląskich.  
  5. Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz budowa przepompowni ścieków wraz z włączeniem sieci do istniejącej kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej ks110,  w obrębie działki o numerze ewidencyjnym 22, jednostka ewidencyjna Ząbkowice Śląskie Miasto, Obręb Sadlno w miejscowości Ząbkowice Śląskie przy ul. Kamienieckiej.

Realizacja tego zadania pozwoliła także na podłączenie do sieci kanalizacyjnej przedsiębiorców oraz mieszkańców z ulicy Cukrowniczej, którzy do tej pory korzystali ze zbiorników bezodpływowych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.