ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

101. rocznica odzyskania Niepodległości

12.11.2019
Minęło już 101 lat od odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 roku. Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Ząbkowicach Śląskich rozpoczęły się w piątek w Ząbkowickim Ośrodku Kultury, gdzie uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika przygotowali uroczystą akademię. Dzieci i młodzież zaprezentowały patriotyczne pieśni i wiersze oraz tradycyjne polskie tańce.

Z kolei w poniedziałek 11 listopada odbyły się uroczystości oficjalne. Rozpoczęły się mszą świętą za Ojczyznę w kościele pw. Św. Anny w Ząbkowicach Śląskich, skąd ruszył przemarsz pod Pomnik Poległym za Ojczyznę. Tam okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Marcin Orzeszek, po czym odbyły się składanie wieńców przez delegacje organizacji kombatanckich, stowarzyszeń, parlamentarzystów, samorządowców, szkół i instytucji publicznych.

Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom i Gościom za wspólne świętowanie polskiej Niepodległości!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.