ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Biometryczne dowody osobiste dostępne w Urzędzie Miejskim już od 2 sierpnia

22.06.2021
dowód osobisty
W sierpniu 2021 r. wejdą w życie nowe przepisy ustawy o dowodach osobistych. Unijne przepisy wymagają, by w nowych dokumentach tożsamości znalazła się dodatkowa cecha biometryczna, stąd od sierpnia w dowodzie będą umieszczone także odciski palców. W nowym dowodzie znajdzie się dodatkowo własnoręczny podpis posiadacza, który ukończył 12. rok życia. Z tego względu nie będzie już można wnioskować o wydanie dowodu w formie elektronicznej.

Dzieci do 12 lat dostaną dowód ważny przez pięć lat. Starsi na dziesięć lat.

UWAGA !! nie będzie przymusu wymiany dowodów. Od 2 sierpnia 2021 roku będą one wydawane tym, których dokument utracił ważność, czy też tym, którzy ukończyli 18 lat i nie mają jeszcze dowodu.

Wniosku będzie można składać codziennie w Wydziale Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego pokój nr.1 (na parterze UM) w godzinach od 7:00 do 15:00, w poniedziałki od 7:00 do 18:00.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.