ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Młodzieżowa Rada Miejska Ząbkowic Śląskich ma już 10 lat

06.12.2021
Drugiego grudnia Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki było miejscem obchodów X-lecia MRM Ząbkowic Śl. i II Forum MRM w Ząbkowicach Śl.

Podczas wydarzenia podsumowano 10 lat działalności MRM i rozmawiano o przyszłości. W debacie „Polityka młodzieżowa w zmieniającej się rzeczywistości – co możemy zaoferować młodemu pokoleniu” wzięli udział: Burmistrz Ząbkowic Śl. Marcin Orzeszek, Alina Prochasek – Doradca Prezydenta RP ds. młodzieży, Marta Statkiewicz – Punkt Europa Direct, wykładowca na Wydz. Prawa UWr, Filip Skowron – radny MRM V kadencji i Piotr Sobieralski – radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.  Kolejnym punktem była debata radnych I, II i obecnych kadencji  w której uczestniczyli: Hubert Koszyk, Alicja Szczepańska, Piotr Piwkowski, Patryk Filarowski i Rafał Tworkowski. Moderowana rozmowa na scenie dla młodzieżowych rad prowadzona była przez Alinę Prochasek i Oliwię Żytkowicz. Następnie Pani Marta Statkiewicz przedstawiła programy Europejskie kierowane do młodzieży i poprowadziła warsztaty „Europa mojej przyszłości”. Na koniec Wiktoria Tadla opowiedziała o Akademii Samorządów Uczniowskich.

W wydarzeniu udział wzięli radni rady Miejskiej Ząbkowic Śl., przedstawiciele Młodzieżowej Rady Powiatu Wołowskiego, Młodzieżowej Rady Gminy Kłodzko, Młodzieżowego sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz przedstawiciele samorządów klasowych i szkolnych szkół z Gminy Ząbkowice Śl.

Było to bardzo interesujące spotkanie prowadzące do lepszej przyszłości młodych ludzi z miasta i gminy Ząbkowice Śląskie. Liczymy na kolejne 10 lat owocnej współpracy.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.