ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Gminny program opieki nad zwierzętami bezdomnymi

08.03.2021
W ramach wsparcia dla bezdomnych zwierząt gmina co roku realizuje „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie”.

 W 2020 r. wykonano następujące zabiegi lecznicze:

-sterylizację 244 kotek,

- sterylizację 9 suk,

- kastrację  45 kocurów,

- kastrację 8 psów.

Także w 2021 r. - już po raz piąty - rusza program sterylizacji i kastracji psów i kotów. Skierowany jest to właścicieli zwierząt oraz do osób sprawujących opiekę nad kotami wolno żyjącymi na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie. Program finansowany jest z budżetu gminy. Aby z niego skorzystać, należy wypełnić wniosek dostępny w Urzędzie Miejskim w Ząbkowicach Śl. (kontakt do pracownika: tel. 748165-364). Celem akcji jest popularyzacja tej najbardziej skutecznej i humanitarnej metody ograniczenia populacji zwierząt (szczególnie psów i kotów), co w efekcie zminimalizuje liczbę zwierząt trafiających do schronisk.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.