ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowicka komunikacja publiczna – przetarg na zakup autobusów

24.10.2019
Gmina Ząbkowice Śląskie ogłosiła przetarg nieograniczony na dostawę 7 sztuk autobusów niskoemisyjnych o napędzie hybrydowym. Termin składania ofert upływa 29 listopada 2019 roku o godzinie 9.00.

Autobusy Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej będą wyposażone w silnik diesla oraz napęd hybrydowy. Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia  będą musiały posiadać możliwość jazdy wyłącznie na silniku elektrycznym (z wyłączonym silnikiem spalinowym) na odcinku nie krótszym niż 250 m, w tym możliwość automatycznego podjeżdżania i odjeżdżania z przystanków wyłącznie na napędzie elektrycznym (bez użycia silnika spalinowego) .

W każdym autobusie znajdować się będą co najmniej 54 miejsca, w tym nie mniej niż 38 miejsc siedzących, 15 stojących i 1 miejsce dla wózka inwalidzkiego lub dziecięcego oraz roweru.

Dla bezpieczeństwa pasażerów każdy z autobusów wyposażony będzie w co najmniej 3 kamery monitorujące wnętrze autobusu.

- Chcemy, aby Ząbkowicka Komunikacja Publiczna była przyjazna dla mieszkańców, dlatego też specyfikacja autobusów została przygotowana z uwzględnieniem wielu ułatwień – autobusy będą posiadały miejsce dla osób na wózkach inwalidzkich oraz z wózkami dziecięcymi. Każdy pojazd będzie posiadał niskopodłogowe podwozie z możliwością „przyklęku” ułatwiające wsiadanie osobom starszym i na wózkach – mówi Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek – wraz z autobusami dostawca dostarczy aplikację mobilną i stronę internetową, na której każdy pasażer będzie mógł sprawdzić godziny odjazdu autobusu z poszczególnych przystanków. System działać będzie on-line – czyli każde opóźnienie autobusu będzie widoczne dla pasażerów – dodaje Burmistrz.

Autobusy zostaną dostarczone do gminy najpóźniej do 31 lipca 2020 roku. Planowane uruchomienie komunikacji to 1 września 2020 roku.

Dostawa autobusów realizowana jest w ramach projektu „Ograniczenie niskiej emisji w Gminie Ząbkowice Śląskie poprzez zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego do obsługi komunikacji podmiejskiej”, który jest dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 w kwocie ponad 10 mln 700 złotych.

Pełna treść ogłoszenia dostępna jest TUTAJ

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.