ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Modernizujemy kolejne drogi i podwórka

17.09.2019
Wyremontowany odcinek ul. Ciasnej ze zrewitalizowanym podwórkiem - już niedługo poprawi się wygląd i komfort korzystających z kolejnych ulic i podwórek
Trwają prace inwestycje w Gminie Ząbkowice Śląskie. Przebudowywana jest II część ulicy Piastowskiej (od ul. Bohaterów Getta) w stronę Szkoły Podstawowej nr 2 i dalej, do końca ulicy. Nowej nawierzchni doczekają się także dwie odchodzące w bok części tej ulicy. Kolejną przebudowywaną ulicą jest odcinek ul. Kusocińskiego od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do stadionu miejskiego i budowanego Krytego Basenu. Będzie to dokończenie remontu tej ulicy po zrealizowanym wcześniej odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Powstańców Warszawy.

Zgodnie z planem postępują także prace przy przebudowie ul. Ciasnej. Odcinek od ul. Armii Krajowej do Izby Pamiątek Regionalnych, co pozwoliło wraz z rozpoczęciem roku umożliwić dojazd do znajdujących się przy ul. Krzywej przedszkoli i szkoły podstawowej. Obecnie trwają prace na dalszym odcinku tej ulicy, która zostanie wyremontowana aż do skrzyżowania z ul. Krzywą przy wjeździe na teren plantów zamkowych.

Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace związane z przebudową ul. Parkowej, w najbliższym czasie rozpocznie się także remont łącznika Bobolice – Sieroszów.

Trwa również modernizacja podwórek. W tym roku zrewitalizowane zostały już 2 podwórka – przy ul. Ciasnej oraz Rynek 7,8,9,10. Obecnie trwają prace na podwórku przy ul. Długiej, oczyszczony i przygotowany prowadzenia prac został teren podwórka przy ul. Aliantów, gdzie niebawem rozpoczną się prace. W ramach tego samego zadania przebudowane zostaną także podwórka przy ul. Szkolnej i ul. Ciasnej.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.