ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Słoneczny Park Wodny już czynny!

09.03.2020
Tak długo wyczekiwany kryty basen w Ząbkowicach Śląskich już otwarty! W sobotę 7 marca swoją działalność oficjalnie rozpoczął Słoneczny Park Wodny, czyli ząbkowicka kryta pływalnie. W uroczystości otwarcia udział wzięło wielu mieszkańców naszej gminy, parlamentarzyści, samorządowcy z gminy, powiatu oraz sąsiednich i zaprzyjaźnionych gmin, a także przedsiębiorcy, dzieci i młodzież oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Obiekt poświęcił biskup świdnicki, Ignacy Dec.

Słonecznym Parkiem Wodnym zarządza Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji, którego prezesem jest Daniel Ciepierski. Z krytego basenu można korzystać codziennie, od godz. 6:00 do 22:00.

Cennik, ofertę karnetów prestige i dokładne informacje o otwartej pływalni znajda państwo na stronie www.centrumsportu.com.pl

Fot. Pozytywnie Pstryknięte

Przemówienie Marcina Orzeszka, Burmistrza Ząbkowic Śląskich z okazji otwarcia krytego basenu - największej inwestycji w najnowszej historii Ząbkowic Śląskich: 

---- 

Szanowni Państwo,

Jest mi niezmiernie miło powitać Państwa na otwarciu największej inwestycji w najnowszej historii  Gminy Ząbkowice Śląskie. Nasze miasto to ponad 730 lat historii, w której Ząbkowice Śląskie wielokrotnie się zmieniały. Dzisiejszy dzień zapisze się w historii naszego miasta złotymi zgłoskami. Nie jest to bowiem zwykła inwestycja budowlana, ten kryty basen to spełnienie marzeń wielu pokoleń  mieszkańców naszej gminy. O potrzebie funkcjonowania u nas takiego obiektu mówiło się już od lat ’70 ubiegłego stulecia. Dziś otwieramy kryty basen, który będzie służył wszystkim mieszkańcom nie tylko naszej gminy, ale i całego regionu; dzieciom i młodzieży z wszystkich szkół naszej gminy, ale i powiatu ząbkowickiego. Takie budynki użyteczności publicznej powinny być w dzisiejszych czasach standardem i normalnością w każdym mieście powiatowym nawet, jeśli sporo kosztują i trzeba dopłacać do ich utrzymania.

I właśnie naszym Mieszkańcom chciałbym podziękować na początku. To bardzo budujące, jak obserwowałem Wasze zainteresowanie tą inwestycją. Wasze komentarze i uwagi na portalach społecznościowych, w rozmowach czy wiadomościach prywatnych – wszystkie tylko umacniały mnie w przekonaniu, że kryty basen dla Ząbkowic jest niezwykle ważny i potrzebny. Od wmurowania kamienia węgielnego pod jego budowę aż do dziś – każdy etap był żywo śledzony
i komentowany przez Państwa.

Szanowni Państwo,

14 maja 2018 roku spotkaliśmy się tutaj na wmurowaniu kamienia węgielnego. Wtedy w miejscu, gdzie dziś stoi już gotowy do użytkowania kryty basen była tylko wielka dziura wykopana pod wylanie fundamentów. Wielu z Państwa było tu wtedy razem z nami, dlatego tym bardziej cieszę się, że mogę dziś zaprezentować gotowy i oddany do użytkowania obiekt. Wmurowanie kamienia węgielnego było pierwszym tak ważnym wydarzeniem związanym z ząbkowickim krytym basenem – wzięli w niej udział parlamentarzyści, samorządowcy różnych szczebli, nasza wspaniała młodzież i cudowne dzieci oraz wielu naszych Mieszkańców. Dziękuję też, że dziś tak licznie przyjęliście nasze zaproszenie i możemy wspólnie uczestniczyć w urzeczywistnieniu marzeń mieszkańców Ząbkowic Śląskich. Mogę też państwa poinformować, że już wkrótce rozpoczniemy prace przy budowie saunarium, które wzbogaci ofertę naszego basenu.

         Raz jeszcze dziękuję Mieszkańcom za to, że tak pozytywnie oceniliście ten projekt, dzięki czemu mogliśmy przystąpić do realizacji tej wyjątkowej inwestycji.

Dziękuję radzie miejskiej obecnej i minionej kadencji na czele z Przewodniczącym Andrzejem Dominikiem, a w szczególności tym radnym, którzy pozytywnie opiniowali ten projekt. Rada Miejska najpierw wyraziła zgodę na wpisanie tego zadania do budżetu i wieloletniej prognozy finansowej gminy, a potem wspierała ten projekt i pozwoliła go kontynuować. Realizacja tej inwestycji kosztowała nas około 19 mln złotych – większość tej kwoty pokrył budżet gminy, ale jej realizacja nie byłaby możliwa bez finansowania zewnętrznego.

         Dziękuję tutaj przede wszystkim Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego za decyzję z 2015 roku, dzięki której Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało nam 3 300 000 zł. Urzędowi Marszałkowskiemu dziękuję także za wsparcie w wysokości 1 250 000 zł z programu DELFINEK. Dziękuję Panu Marszałkowi Cezaremu Przybylskiemu i Iwonie Krawczyk, która pełniła wtedy funkcję wicemarszałka województwa oraz zarządowi i sejmikowi województwa.

         Panu marszałkowi Przybylskiemu, wicemarszałkowi Marcinowi Krzyżanowskiemu oraz ówczesnemu wicemarszałkowi Marcinowi Gwoździowi i zarządowi województwa wyrażam także wdzięczność za decyzję o przyznaniu miliona złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

         Realizacja budowy krytej pływalni to proces długi i wymagający wytężonej pracy wielu osób. Dlatego też chciałbym bardzo podziękować moim współpracownikom, którzy z ramienia urzędu tę inwestycję prowadzili i nadzorowali: Piotrowi Miernikowi i Dariuszowi Małozięciowi. Wielki wkład w budowę krytego basenu mieli także nasi pracownicy: Wojciech Jankowski, Jarosław Trześniak, Aneta Potok, Justyna Giryn, Beata Czerwińska, Elżbieta Ochał, Andrzej Niedźwiecki Justyna Obrał, Bożena Kasprzyk, Maria Grzesik, Marta Syposz, Danuta Wyskwarska i Marta Ptasińska. Dziękuję, że doprowadziliście tę budowę do szczęśliwego końca.

         Dziękuję wykonawcy – firmie FEWATERM – panu prezesowi Waldemarowi Czubie i Sylwestrowi Czubie oraz inżynierowi kontraktu, Panu Januszowi Rybce i jego współpracownikom.

         Bardzo dziękuję także tym wszystkim, którzy od początku tę inwestycję wspierali dobrym słowem, podpowiadali i dopingowali: Monice Wielichowskiej, Grzegorzowi Schetynie, Wojciechowi Murdzkowi, Stanisławowi Jurcewiczowi, księdzu biskupowi Ignacemu Decowi, który zawsze był żywo zainteresowany postępami prac – cieszymy się, że był z nami na wmurowaniu kamienia węgielnego i obecny jest dzisiaj. Dziękuję także Teresie Mazurek, Zbigniewowi Suchycie, Wiesławowi Witkowskiemu, Józefowi Marcinków, Wojciechowi Bochnakowi, Romanowi Festerowi, Dariuszowi Marcinków, Marcinowi Przychodnemu, Wojciechowi Bilińskiemu, Andrzejowi Pacholakowi, Bogdanowi Tkaczyńskiemu i Czesławowi Kręcichwostowi, Marcinowi Szymańskiemu i księdzu Marianowi Mądremu.

         Serdeczne podziękowania kieruję także do Daniela Ciepierskiego i wszystkich pracowników Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji, za przygotowanie dzisiejszego wydarzenia.

         Dziękuję wszystkim tym, których nie wymieniłem z imienia i nazwiska, a od których od początku realizacji tego wymagającego projektu słyszałem słowa poparcia.

Jestem przekonany, że ten basen będzie służył dzieciom, młodzieży, seniorom oraz rodzinom z naszej gminy, powiatu i całego regionu. To nie koniec naszych ambicji, planów i zamierzeń. Przed nami jeszcze wiele inicjatyw, które będą rozwijały Gminę Ząbkowice Śląskie i poprawiały jakość życia naszych mieszkańców. Zapraszam do współpracy parlamentarzystów oraz przedstawicieli Sejmiku Dolnośląskiego i proszę,  abyście podejmując decyzje pamiętali o naszej gminie, za co już teraz dziękuję.

         Życzę państwu miłego korzystania ze Słonecznego Parku Wodnego w Ząbkowicach Śląskich i jeszcze raz dziękuję za Waszą obecność.

----

 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.