ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Rozwój budownictwa w Ząbkowicach Śląskich

13.07.2020
Ząbkowice Śląskie w ostatnich latach stają się miejscem coraz bardziej przyjaznym i atrakcyjnym dla życia. Świadczy o tym rosnące zainteresowanie działkami pod budownictwo jednorodzinne na Osiedlu Owocowym jak i w obrocie prywatnym. Powierzchnia mieszkalna w naszej gminie zwiększyła się w ciągu ostatnich 10 lat o ponad 355 tysięcy metrów kwadratowych! To nowe budynki jednorodzinne, stawiane przez prywatnego dewelopera kolejne bloki mieszkalne czy stawiane przez osoby prywatne osiedla domków w zabudowie bliźniaczej i szeregowej.

Taki bum budowlany jest efektem dobrej polityki prospołecznej realizowanej w ostatnich latach w naszej gminie. Ząbkowice Śląskie stały się miejscem, w którym chce się żyć i z którym warto związać przyszłość swoją i swojej rodziny. To także wiele korzyści dla samorządu – nowe budynki to większe wpływy z podatków do budżetu gminy, to także praca przy budowie domów i rozwój usług i handlu na terenie całej gminy. 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.