ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

XLIV Sesja Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich - pozytywne decyzje Radnych Rady Miejskiej

09.06.2021
Na XLIV posiedzeniu Sesji Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich w dniu 8 czerwca 2021 r. podjęto szereg ważnych uchwał. Dzięki pozytywnym decyzjom Radnych dokonano m. in. zmian w budżecie miasta i gminy na 2021 rok, wprowadzając nowe zadania inwestycyjne istotne dla rozwoju Gminy Ząbkowice Śląskie.

Mowa tu o następujących zadaniach:

- wykonanie dokumentacji projektowej na rozbudowę i modernizację Hali Słonecznej;

- wykonanie dokumentacji projektowej na remont odkrytego basenu;

- modernizacja trzech placów zabaw:

1) placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Zwróconej – wymiana nawierzchni,

2) placu zabaw przy Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Stolcu – wymiana nawierzchni,

3) placu zabaw w Parku im. Sybiraków w Ząbkowicach Śląskich – nowe urządzenia;

- zakup i montaż nowych parkometrów obsługujących Strefę Płatnego Parkowania;

- modernizacja ogrodów działkowych.

Pozytywnie zaopiniowane zostało także dokapitalizowanie spółki Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji celem pokrycia strat powstałych
podczas trwającej pandemii i związanych z tym ograniczeń w funkcjonowaniu spółki. Wyrażono zgodę na przystąpienie do partnerstwa powołanego do realizacji projektu pn. „Utworzenie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców w Kłodzku, Ziębicach i Ząbkowicach Śląskich” – dzięki temu w Ząbkowicach Śląskich powstanie inkubator przedsiębiorczości.  Będzie to realne wsparcie i pomoc dla przedsiębiorców z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, rozpoczynających lub dopiero zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.

2. Stwierdzenie prawomocności obrad.

3. Przedstawienie porządku obrad.

4. Przyjęcie protokołu z dnia 29.04.2021 r.

5. Informacje Przewodniczącego Rady o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.

6. Sprawozdanie z działalności Burmistrza w okresie międzysesyjnym.

7. Informacja o stanie przygotowań do sezonu turystycznego. Promocja Gminy.

8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. w Ząbkowicach Śląskich. (projekt nr 1)

9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie miasta i gminy na 2021 rok. (projekt nr 2)

10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu geodezyjnego Stolec – tereny zurbanizowane. (projekt nr 3)

11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu geodezyjnego Stolec – tereny rolne i leśne oraz farmy wiatrowe.  (projekt nr 4)

12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienia do Partnerstwa powołanego do realizacji projektu pn. Utworzenie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców w Kłodzku, Ziębicach i Ząbkowicach Śląskich. (projekt nr 5)

13. Interpelacje i zapytania radnych.

14. Wolne wnioski i informacje.

15. Zakończenie obrad.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.