ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

1500 spraw i interwencji Straży Miejskiej w pierwszym półroczu

18.08.2017
Ząbkowicka Straż Miejska w pierwszych 6 miesiącach bieżącego roku podjęła blisko 1500 spraw i interwencji. Między innymi 998 razy stosowano środki oddziaływania wychowawczego w postaci pouczeń, upomnień, zwrócenia uwagi czy rozmów wychowawczych. Nałożono 272 mandaty karne oraz skierowano do sądu 10 wniosków o ukaranie sprawców wykroczeń. Straż Miejska samodzielnie i wspólnie z innymi służbami zabezpieczała również różne wydarzenia na terenie naszej gminy (np. bieg WOŚP, Orszak Trzech Króli, Bieg Żołnierzy Wyklętych, Jarmark Wielkanocny, gala Disco Polo, obchody Święta Konstytucji 3 Maja, procesje Bożego Ciała czy Drogę Krzyżową ulicami miasta).

W pierwszej połowie 2017 odnotowanych zostało również 381 interwencji zgłoszonych przez mieszkańców i instytucje z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie, w tym:

- 137 spraw dotyczących porządku i bezpieczeństwa w ruchu drogowym

- 110 z zakresu ochrony środowiska i gospodarki odpadami

- 57 dotyczących zwierząt

- 9 awarii technicznych

- 12 zakłócania porządku i spokoju publicznego

- 27 dotyczących zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców

- 2 interwencje dotyczące zagrożeń pożarowych

- 27 to inne zgłoszenia

 

Ponadto Straż Miejska wykonała 140 samodzielnych służb patrolowo-obchodowych oraz 44 wspólne służby z policjantami KPP w Ząbkowicach Śląskich, przeprowadziła 12 kontroli porządkowych, usunęła 7 nieużywanych pojazdów z terenu miasta, w 8 przypadkach ujawniła i zabezpieczyła miejsca niebezpieczne dla życia i zdrowia mieszkańców, 17 razy zabezpieczyła został zapis z monitoringu miasta do prowadzonych spraw, zdarzeń i wniosków, wydała 57 nakazów porządkowych na usunięcie nieprawidłowości.  Strażnicy Miejscy pełnili także 142 dyżury w rejonach szkół w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły”.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.