ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Skazany na góry – spotkanie z Denisem Urubko

19.04.2018
Ząbkowicki Klub Globtrottera gościł wczoraj wyjątkową osobę – himalaistę i instruktora wspinaczki Denisa Urubko, zdobywcę Korony Himalajów i Karakorum (czyli wszystkich 14 ośmiotysięczników świata).

W spotkaniu na sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury wzięło udział ponad 400 osób nie tylko z powiatu ząbkowickiego, ale również z sąsiednich miejscowości, a nawet ościennych województw. Denis Urubko szerzej znany w Polsce stał się w styczniu obecnego roku, gdy wraz z Adamem Bieleckim, Piotrem Tomalą i Jarosławem Botorem przerwał zimową wyprawę na K2 i wziął udział w akcji ratunkowej na Nanga Parbat, której celem była pomoc schodzącym ze szczytu Elisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi.

Podczas spotkania himalaista opowiadał o systemie szkoleniowym i przygotowaniach, jakie trzeba przebyć, aby móc uprawiać wspinaczkę wysokogórską, prezentując krótkie filmy ze swoich wypraw. Poruszył także temat akcji ratunkowej na Nanga Parbat i wyprawy na K2. Nie zabrakło wielu pytań z sali, dotyczących nie tylko tych najbardziej znanych epizodów z życia Denisa Urubki. Na koniec spotkania była możliwość zrobienia sobie z Denisem zdjęcia podczas podpisywania książki „Skazany na góry” jego autorstwa.

Denis Urubko jest również mieszkańcem Ząbkowic Śląskich.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.