ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Będą nowe możliwości dofinansowania na wymianę źródła ogrzewania, wymianę okien/drzwi i montaż wentylacji

09.06.2021
Mamy bardzo dobrą wiadomość dla właścicieli lokali mieszkalnych oraz wspólnot mieszkaniowych, które będą mogły otrzymać dofinansowanie do zmiany sposobu ogrzewania. Umożliwia to pilotażowy program wprowadzany na terenie naszego województwa.

To kolejny antysmogowy pilotaż Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jego budżet wyniesie 15 mln zł. Dotacje w przedziale od 40 tys. zł do 290 tys. zł dotyczyć będą wymiany źródła ciepła na pompę ciepła powietrze/woda, ogrzewanie gazowe oraz na pellet. Będzie można wykonać również inwestycję z zakresu wymiany stolarki okiennej/drzwiowej lub montażu wentylacji.

Dotacja przeznaczona może być również na modernizację instalacji CO i CWU, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, ocieplenie przegród budowlanych, mikroinstalację fotowoltaiczną, dokumentację projektową, audyt energetyczny i ekspertyzy.

 

Kto może skorzystać?

1.Właściciele lub współwłaściciele lokali mieszkalnych w budynku wielorodzinnym od 3 do 20 lokali mieszkalnych, o rocznym dochodzie nieprzekraczającym 100 tys. zł.

Dotacja wyniesie:

  • do 20 tys. zł w przypadku wymiany źródła ciepła na pompę ciepła powietrze/woda oraz inwestycji z zakresu wymiany stolarki okiennej/drzwiowej lub montażu wentylacji;
  • do 15 tys. zł, jeśli będą to inne źródła ciepła albo podłączenie do efektywnego źródła ciepła w budynku połączone ze wspomnianymi zadaniami z zakresu wymiany stolarki okiennej/drzwiowej lub montażu wentylacji;
  • do 5 tys. zł, jeśli przeprowadzona będzie tylko wymiana stolarki okiennej/drzwiowej lub zakup i montaż wentylacji, bez wymiany źródła ciepła.

 2.Wspólnoty mieszkaniowe w budynku wielorodzinnym od 3 do 20 lokali.

Pilotaż programu, który prowadzony będzie przez WFOŚiGW we Wrocławiu, planowany jest na lata 2021-2024, a nabór wniosków rozpocznie się w trzecim kwartale tego roku.

 

Informacji na temat programu udzielają pracownicy Wydziału Funduszy Zewnętrznych pod numerami telefonów 74 8165 347 i 74 8165 313 oraz poprzez pocztę elektroniczną danuta.wyskwarska@zabkowiceslaskie.pl i marta.ptasinska@zabkowiceslaskie.pl

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.