ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Podsumowanie funduszu sołeckiego maj – czerwiec 2021

29.06.2021
W sołectwach Gminy Ząbkowice Śląskie co roku na zebraniach wiejskich uchwalany jest Fundusz Sołecki. Dzięki niemu mieszkańcy sołectw sami mogą decydować o zmianach w swoich miejscowościach.

W kilku informacjach przedstawiamy  na co zostały przeznaczone środki, co zostało zmienione, w jaki sposób poprawiło się bezpieczeństwo na terenach sołectw.

Sołectwo ul. Kamienieckiej – 7250zł.
W ramach funduszu sołeckiego zakupiono kosiarkę bijakową, która będzie służyła do pielęgnacji i właściwego utrzymania terenów zielonych. Poprawi to wygląd i estetykę Naszej Gminy.

Sołectwo Tarnów – 5000zł.
Postanowiło doposażyć swoją jednostkę OSP w zestaw ratownictwa medycznego PSP R1 szyna + deska. Pozwoli na  ratowanie zdrowia i życia mieszkańców naszej Gminy jak i osób przejeżdżających Naszymi drogami.

Sołectwo Brodziszów – 11 000zł.
Świetlica wiejska w Brodziszowie została doposażona w dwa klimatyzatory. Miejsce organizacji spotkań i imprez podniosło swój standard.

Sołectwo Stolec – 1800zł. 
Za tę kwotę poprawi się bezpieczeństwo, dzięki zakupowi kamery monitoringu do świetlicy wiejskiej.

Kwota 43 226,50zł brutto została przeznaczona na zakup 9 lamp solarnych wraz z montażem. Celem realizacji montażu lamp solarnych jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców  sołectw: Jaworek – 2 szt., Grochowiska – 1 szt., Bobolice – 2szt, Sieroszów – 4szt.

Zwiększamy komfort życia oraz bezpieczeństwo mieszkańców. Lampy solarne posiadają wiele zalet. Są łatwe w montażu oraz zasilane są darmową energię.  Istotne jest to szczególnie w miejscach, gdzie nie dociera sieć energetyczna.

Sołectwo Olbrachcice Wielkie – 8500zł.
Kolejną miejscowością, która postanowiła doposażyć swoją jednostkę OSP są Olbrachcice Wielkie. Zakupiono pompę zatapialną, zwaną także zanurzeniową, służącą do wypompowywania i przepompowywania wody. Dzięki niej można szybko i wygodnie pozbyć się cieczy z rozmaitych miejsc.

Nie zamierzamy jednak na tym poprzestać i dalej będziemy rozwijać naszą gminę.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.