ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ząbkowicki Piknik Wędkarski w okazji Dnia Dziecka

12.06.2019
Piękna pogoda i wspaniała zabawa na zwodach wędkarskich z okazji Dnia Dziecka
Uśmiechnięte twarze dzieci to najlepsza nagroda za każdy trud. Wiedzą o tym wszyscy, którzy mają do czynienia z wychowywaniem dzieci lub zagospodarowywaniem im czasu wolnego od nauki szkolnej. W niedzielę takie buzie można było zobaczyć na pikniku zorganizowanym przez ząbkowickie koło PZW, w którym udział wzięło przeszło 170 uczestników.

Ząbkowicki Piknik Wędkarski w okazji Dnia Dziecka odbył się tradycyjnie na zbiorniku Owiesno. Głównym punktem pikniku były zawody wędkarskie dla dzieci, rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych. Po dwóch godzinach zmagań ogłoszono zwycięzców. Najmłodszą kategorie wiekową (do lat 10) zwyciężył Franciszek Duś, drugie miejsce zajął Aleksander Gniadek, a trzecie Oliwier Pietkiewicz. Kategoria 11-15 lat padła łupem Mateusza Jasiona, który wyprzedził Jakuba Balcerzaka i Adriana Bedrowicza. W ostatniej grupie młodych wędkarzy do lat 18 tryumfował Krzysztof Wolka, za którym uplasowali się Weronika Wójcik i Oskar Rogóż.

W tym dniu jednak nie chodziło o zwycięstwo, ale o wspólnie spędzony czas nad wodą. Nie było przegranych, ponieważ każdy z uczestników pikniku otrzymał koszulkę klubową „Łączy nas pasja do wędkowania”, wędkę teleskopową, medal oraz słodki upominek ufundowany przez Stanisława Jurcewicza, Marcina Orzeszka, Dariusza Gancarza i prezesa koła Daniela Ciepierskiego. Nie zabrakło oczywiście wspólnego grillowania oraz opowieści o taaakich rybach.

Zarząd Koła PZW w Ząbkowicach Śląskich przy okazji składa podziękowania dla Koła PZW Bielawa, za udostepnienie zbiornika na zawody dla najmłodszych wędkarzy naszego regionu.

 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.