ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Relacja z wycieczki do Vizmburka

07.09.2021

Delegacja z Ząbkowic Śląskich uczestniczyła 4 września w pikniku „Zdobywanie zamku w Vízmburku”, który odbył się w ramach projektu „Śladami wspólnej średniowiecznej historii”.

W ramach projektu został wyremontowany zamek Vízmburk. Remontowi poddawany jest także nasz ząbkowicki. Czesi swój remont już zakończyli. Jego efekty zaprezentował prezes stowarzyszenia Sdružení pro Vízmburk.
Delegacja uczestniczyła również w inscenizacji historycznej „Zdobywanie zamku w Vízmburku”.
Głównym celem projektu „Śladami wspólnej średniowiecznej historii”, jest zwiększenie odwiedzalności wspólnego obszaru w pobliżu granicy polsko-czeskiej poprzez udostępnienie średniowiecznych zabytków oraz przypomnienie wydarzeń, które w średniowieczu miały miejsce w okolicy poszczególnych przystanków trasy.

Projekt „Śladami wspólnej średniowiecznej historii” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.