ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Dni i Noce Krzywej Wieży 7 i 8 lipca 2017. ZAPRASZAMY!

06.07.2017

Drodzy Mieszkańcy Ząbkowic Śląskich oraz Mili Goście ! Przed nami DNI I NOCE KRZYWEJ WIEŻY! - 7-8 lipca. To otwarta impreza plenerowa, która stanowi świetną okazję do zabawy dla całej rodziny! I w tym roku nie zwalniamy tempa! Świętowanie rozpocznie się już w piątek na ząbkowickim Rynku i na ul. Św. Wojciecha. Uliczka zdrowia, kiermasz książki, warsztaty naukowe dla dzieci, wycieczka historyczna, happening plastyczny dla dzieci, warsztaty teatralne dla dzieci, zawody sportowe oraz wiele innych atrakcji.

Warsztaty z Mini Naukowcem to moc niesamowitych atrakcji. Widowiskowe interaktywne pokazy wzbudzą zachwyt nie tylko w dzieciach ale i dorosłych. Mali widzowie mogą asystować podczas ciekawych eksperymentów i doświadczeń - oryginalna i mądra zabawa rozbudza wyobraźnię i chęć poznania zjawisk.

W piątek  gościem specjalnym będzie Pan Leszek Kopcio z Kawiarni „Biała Lokomotywa” w Nowej Rudzie - mistrz baristyki, który o kawie i jej sposobach przyrządzania wie wszystko. Pokaz parzenia kawy odbędzie się od godz. 12.00 do 16:00 w Cafe pod Krzywą na ulicy św. Wojciecha – serdecznie zachęcamy do udziału!

Na zakończenie dnia pełnego atrakcji i wrażeń, zapraszamy wszystkich mieszkańców, gości i turystów na bezpłatne koncerty.

 Od 18:30 zabawa przenosi się na planty zamkowe, gdzie zagrają Radek Tarach Akustycznie, gitara Marcin Cieśla i Feelings Station .

20:00 - CLEO  polska piosenkarka, autorka tekstów, reprezentantka Polski (wraz z Donatanem) podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2014 roku.

 21:30 - Elektryczne Gitary gwiazda wieczoru, legenda polskiej sceny muzycznej, zespół 

Po koncertach nie rozchodzimy się do domów, lecz wspólnie bawimy się na dyskotece pod gwiazdami!

W sobotę dla najmłodszych warsztaty teatralne „Baśń o dwóch braciach” według znakomitej baśni Gustawa Morcinka – „O ubogim szewcu i chciwym młynarzu” pokazującej świat, gdzie dobro jest nagradzane a zło piętnowane. Zapraszamy od 14:30 do 17:00. 

W Ząbkowicach Śląskich nocne zwiedzanie Krzywej Wieży nr 1 w Polsce – 139 schodów na szczyt – 2,14 m odchylenia od pionu na ul. Wojciecha. Zarówno w piątek, jak i sobotę, będzie możliwe od 9 rano aż do północy. Warto więc wejść na Krzywą Wieżę i zobaczyć nocną panoramę miasta. Zachęcamy również do zwiedzenia  Sali Grabarzy – Laboratorium dr Frankensteina – Salę Mary Shelley, Izbę Pamiątek Regionalnych na ul. Krzywej  1.

Nawiedzony Dom  to już stały element Dni i Nocy Krzywej Wieży. Najstraszniejszy dom  strachów i upiorów mieścić się będzie w ruinach zamku – atrakcja tylko dla osób o mocnych nerwach. Wrota strachu czynne będą w piątek i sobotę do późnych godzin nocnych.

Od godz. 11.00 do 13:00 w sobotę na ząbkowickim rynku królować będzie promocja zdrowia , każdy kto odwiedzi „Uliczkę Zdrowia” będzie mógł skorzystać z bezpłatnych badań i porad specjalistów. W katalogu świadczonych usług znajdą się m. in. porady kosmetyczne, pomiar ciśnienia krwi, poziomu cukru, akupunktura,  badanie słuchu

Klub Miłośników Astronomii  zaprasza wszystkich chętnych na Obserwacje Gwiazd od godz. 22:00 do 24:00 na dziedzińcu zamkowym w Ząbkowicach Śląskich.  

Sobotnie koncerty na plantach zamkowych o 18:00 rozpocznie ząbkowicka scena HIP-HOPu, wystąpią  Maciek eM, Słony i Młody Sztepio .

19:30 - O.S.T.R. polski raper, freestyle'owiec, muzyk i kompozytor  

21:30 –VAVAMUFFIN polski zespół grający muzykę reggae oraz raggamuffin z elementami dub i dancehall 

Po koncertach będziemy się bawić na dyskotece, którą poprowadzą  LIVE ELETRO MUSIC SHOW – FREE ON STAGE.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.