ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ponad 2,1 mln złotych pozyskanych w pierwszych miesiącach 2017 roku

05.07.2017

W pierwszych miesiącach 2017 roku Gmina Ząbkowice Śląskie otrzymała dofinansowanie na 12 złożonych wniosków. Suma przyznanych środków wynosi 2 129 619,21 złotych. Dzięki pozytywnej weryfikacji złożonych wniosków realizowane będą projekty dotyczące m.in. infrastruktury drogowej, rekreacyjnej oraz w zakresie pomocy społecznej.

W ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała 150 000,00 złotych na budowę dwóch siłowni zewnętrznych na terenie Ząbkowic Śląskich (na osiedlu Pallotyńskim oraz na os. XX-lecia). W ramach dotacji dotyczących melioracji pozytywną weryfikację przeszedł wniosek dotyczący konserwacji rowu melioracyjnego Braszówka w miejscowościach Pawłowice i Braszowice. Otrzymane wsparcie w wysokości 20 079,89 złotych pozwoli na wykonanie niezbędnych prac na długi 1716 mb.

W roku 2017 kontynuowane będą zadania dotyczące przebudowy dróg gminnych na terenach wiejskich w Kozińcu (kwota dofinansowania 113 400,00 złotych) i Stolcu (kwota dofinansowania 268 000,00 złotych). Dużym zadaniem inwestycyjnym jest przebudowa ulicy Kamienieckiej. Dofinansowanie otrzymano z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Kwota dotacji wynosi 1 318 347,32 zł. Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie to nie tylko działania infrastrukturalne. Dzięki dotacji w wysokości 39 200,00 złotych przebudowane zostanie przejście dla pieszych na ulicy Ziębickiej przy Przedszkolu Publicznym nr 5. Dodatkowo zrealizowane zostaną działania edukacyjne takie jak inscenizacja wypadku drogowego oraz konkurs plastyczny dla uczniów.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przyznał także dotację na realizację trzeciego już etapu zabezpieczenia murów miejskich Ząbkowic Śląskich w kwocie 20 000,00 złotych oraz na zagospodarowanie terenu przy boisku sportowym w Braszowicach w wysokości 18 372,00 zł. Podobnie jak w latach ubiegłych Gmina Ząbkowice Śląskie realizuje projekt „Umiem pływać” dzięki, któremu 120 uczniów klas I-III ze wszystkich Szkół Podstawowych bierze udział w nauce pływania. Rozwija się także współpraca z miastami partnerskimi. W ramach funduszu mikroprojektów Euroregionu Glacensis Gminazjum Publiczne nr 2 w Ząbkowicach Śląskich współpracować będzie ze szkołą w Czerwonym Kostelcu. Na ten cel w ramach programu InterregVA Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała ponad 68 000,00 złotych. Niezwykle ważnym zadaniem realizowanym na terenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich będzie zadanie dotyczące adaptacji pomieszczeń na Ośrodek Wsparcia dla osób i rodzin dotkniętych przemocą w rodzinie. Na ten cel Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przyznało 93 600,00 złotych.

Dodatkowe środki finansowe trafią także do Szkoły Podstawowej w Stolcu. Dzięki otrzymanej dotacji w wysokości 20 620,00 złotych ze środków rządowego programu Bezpieczna + uczniowie w tej placówce będą uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych zaś sama placówka wzbogaci się o niezbędny sprzęt.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.