ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Następne „kopciuchy” do wymiany!

22.07.2020
Zakończyła się ocena merytoryczna wniosków mieszkańców, którzy aplikowali do projektu pn: „Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza Gmin Obszaru Ziemi Dzierżoniowsko-Kłodzko-Ząbkowickiej (ZKD)”, który został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.

Wszystkie wnioski zostały ocenione pozytywnie i zarekomendowane do dofinansowania. Granty na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła na pompy powietrza, kotły gazowe i na pellet otrzyma 26 mieszkańców na kwotę 809 618,62 zł.

Kwota alokacji nie została jeszcze wyczerpana, więc planowany jest kolejny nabór dla właścicieli domków jednorodzinnych na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie.

O szczegółach projektu można przeczytać na stronie eko-cieplo.com 

"Bardzo cieszy mnie, że walka o czyste powietrze w Gminie Ząbkowice Śląskie przynosi coraz większe efekty. Dzisiejsza informacja o dofinansowaniu wymiany 26 pieców oraz podpisane przeze mnie w ubiegłym tygodniu 33 kolejne umowy na dofinansowanie wymiany źródeł ogrzewania to bardzo ważny krok w walce o czyste powietrze w naszej gminie. Warto zacytować tutaj prof. Floriana Plita: "Mamy tylko jedną Ziemię,  a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas"" - skomentował Burmistrz Marcin Orzeszek

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.