ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Blisko 756,5 tys. zł na realizację zadań dla stowarzyszeń w 2020 roku

28.01.2021
Przekazując środki finansowe stowarzyszeniom i organizacjom realizującym zadania publiczne w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu, przeciwdziałania patologiom społecznym oraz upowszechniania kultury i sztuki wspieramy tym samym aktywność fizyczną naszych Mieszkańców - zarówno tych najmłodszych, nieco starszej młodzieży, dorosłych jak i seniorów.

Rok 2020 był dobrym rokiem dla rozwoju szeroko rozumianej aktywizacji społecznej, pomimo obostrzeń i panującej pandemii.
Dzięki przekazanym środkom wiele dzieci, a także młodzież i seniorzy z Gminy Ząbkowice Śląskie korzystali z różnorodnych zajęć i uczestniczyli w wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

Dotacje z zakresu wspierania i upowszechniania kultury i sztuki otrzymało 7 stowarzyszeń (łącznie 82 500,00 zł),
z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu 17 stowarzyszeń (łącznie 392 230,00 zł); przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym 15 stowarzyszeń (łącznie 281 690,00 zł).

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.